Категорія
Новини
Дата

Агрокомпанія «Астарта» Іванчика отримала утричі менший прибуток у першому кварталі 2022 року

1 хв читання

За підсумками січня–червня 2022 року агрохолдинг «Астарта» Віктора Іванчика (родина Іванчика володіє 40% компанії) отримав €218,3 млн виручки, що на 45% вище за аналогічний показник минулого року. Про це йдеться у фінансову звіті компанії за перший квартал 2022 року.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Водночас чистий прибуток компанії склав €27,7 млн, що утричі менше, ніж в першому півріччі 2021 року.
  • Показник EBITDA у січні–червні 2022 року склав €68,1 млн, що майже удвічі менше торішніх €124,8 млн.
  • Станом на кінець першого півріччя 2022 чистий борг збільшився на 8% проти аналогічного періоду до €193 млн завдяки зростанню оборотного капіталу. Чистий фінансовий борг знизився на 30% проти аналогічного періоду минулого року до €53 млн через більші залишки готівки станом на кінець першого півріччя 2022.
  • Незважаючи на повномасштабну війну, «Астарті» вдалося засіяти 100% своїх земель, включно з 4000 га в Чернігвській області, які перебували під тимчасовою окупацією. Через війну «Астарта» приділяє особливу увагу протипожежним заходам і запровадила роздільні смуги між полями, аби запобігти спалахам пожеж.
  • Станом на дату пресрелізу «Астарта» завершила збирання озимих культур – 265 000 т пшениці та 19 000 т ріпаку. Через менш сприятливі погодні умови врожайність була нижчою проти попереднього року: пшениці – на 17% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, ріпаку – на 4% менше проти попереднього року.
  • Експорт зернових згенерував 79% виручки за перше півріччя 2022 проти 89% у першому півріччі 2021. 
  • Виручка цукрового напряму за перше півріччя 2022 року зросла на 5% проти аналогічного періоду минулого року до €62 млн. Зниження обсягів продажу цукру на 16% компенсувалося підвищенням цін на 23%, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року. 
  • Близько 300 співробітників «Астарти» мобілізовані до ЗСУ та тероборони. Станом на дату публікації звіту девять співробітників «Астарти» загинули.
  • Разом із іноземними партнерами «Астарта» передала 20 000 т гуманітарної допомоги для приблизно 700 000 людей. Також передали $12 млн до проєкту Common Help UA.

Контекст

«Астарта» оперує земельним банком 220 000 га, які розташовані в центральній та західній частинах України. У фінансовому звіті за 2021 рік «Астарта» повідомляє, що найбільш інтенсивні воєнні дії локалізуються в регіонах, де у неї немає значних активів. Деякий час Чернігівська область, де у компанії 4000 га, тимчасово була окупована російськими військовими, але наразі землі під контролем групи. У березні «Астарта» розпочала весняну посівну кампанію цукрових буряків у Полтаві, Хмельницькому та Вінницькому регіонах. 

6 квітня Рада директорів Astarta Holding N.V прийняла рішення змінити місце реєстрації компанії з Нідерландів на Кіпр. Переїзд ніяк не вплине на операційну діяльність компанію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні