Південнокорейський суд 7 січня видав ще один ордер на арешт президента Юн Сок Йоля на тлі зростання суспільного тиску з вимогою взяти його під варту, пише Reuters. Голова управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) О Дон Сун вибачився за те, що раніше заарештувати Юна не вдалося через опір його охорони, і пообіцяв зробити це з другої спроби.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За даними антикорупційної агенції країни, суд Західного округу Сеулу продовжив ордер на арешт Юна, термін дії якого минув у понеділок, 6 січня.
- Юна було усунено з посади після того, як парламент оголосив йому імпічмент минулого місяця за його невдалу спробу ввести воєнний стан.
- Конституційний суд країни розглядає питання, чи слід підтримати імпічмент чи поновити його на посаді президента.
- За даними Reuters, Юн під охороною перебуває у своїй офіційній резиденції в Ханнам-доні, престижному районі, популярному серед бізнес-магнатів і знаменитостей, відомому як корейський Беверлі-Гіллз.
- Було мало інформації про те, як Юн проводив свої дні у резиденції з першої леді Кім Кен Хі, шістьма собаками та пʼятьма кішками після оголошення імпічменту. Він вживає жорстких заходів для збереження свого приватного життя, повідомляє медіа.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль уперше з 1980-х років оголосив воєнний стан у ніч з 3 на 4 грудня, обґрунтувавши це необхідністю «захисту конституційного ладу». Приводом стало рішення опозиційної Демократичної партії, яка контролює парламент, відхилити урядовий проєкт бюджету та ініціювати імпічмент державного аудитора і головного прокурора.
Воєнний стан тривав лише шість годин, але викликав гостру політичну кризу. Уже 8 грудня Юну Сок Йолю висунули звинувачення в державній зраді та зловживанні владою, а також заборонили виїзд за межі країни.
14 грудня парламент проголосував за імпічмент президента. Тепер Конституційний суд має 180 днів, щоб ухвалити остаточне рішення: усунути його з посади або відновити повноваження. У разі відставки Юна нові вибори президента повинні відбутися протягом 60 днів.
Слідчі, які намагаються допитати Юна за підозрою в заколоті, раніше зіткнулися з труднощами під час його арешту. Минулого тижня слідчих заблокував живий ланцюг із сотень співробітників служби безпеки президента та військових біля його резиденції, але слідчі, як і раніше, сповнені рішучості його заарештувати.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.