Уряд Саудівської Аравії запросив на переговори радників із національної безпеки та політичних радників лідерів України, її ключових союзників та членів G20, пише Bloomberg із посиланням на джерела. До участі в заході було запрошено понад два десятки держав, включаючи Туреччину, Японію, Велику Британію, країни Південної Африки та Європейського Союзу, Росію не запросили.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Саудівська Аравія прагне активізувати зусилля України та її союзників, щоб заручитися підтримкою так званого глобального Півдня, провівши переговори в Джідді на наступних вихідних.
- Найбільші економіки, що розвиваються, досі залишалися в основному нейтральними щодо вторгнення Росії, а США і ЄС намагалися переконати ці країни не допомагати президенту Володимиру Путіну і його військовій машині.
- Очікується, що на нинішній зустрічі, яка відбудеться слідом за аналогічною в Копенгагені в червні, буде обговорено формулу миру Володимира Зеленського та зусилля президента України щодо проведення глобального саміту за пропозиціями наприкінці цього року.
- Остаточний список учасників зустрічі ще не затверджено та може бути змінений.
- Ключові союзники Києва намагаються заручитись широкою підтримкою пропозиції Зеленського напередодні саміту. Взаємодія з глобальним Півднем була ключовою метою саміту «Великої сімки», що відбувся в Японії в травні, де Зеленський також зустрівся з премʼєр-міністром Індії Нарендрою Моді.
- Очільник адміністрації Зеленського Андрій Єрмак заявив у неділю, 30 липня, що Україна обговорює свій план із понад 50 країнами та очікує на проведення установчого глобального саміту на рівні лідерів держав до кінця року.
- У Кремлі вже повідомили, що Росія стежитиме за запланованою зустріччю в Саудівській Аравії. Речник Путіна Дмитро Пєсков зазначив, що наразі передумов для мирного врегулювання немає.
Контекст
Саудівська Аравія підтримує міцні звʼязки з Росією з моменту вторгнення тієї в Україну та вважає Москву важливим союзником у врівноваженні світового ринку нафти. Дві країни разом очолюють союз виробників ОПЕК+.
Водночас за спадкоємного принца Мохаммеда бін Салмана королівство все більше намагається позиціонувати себе як дипломатичний центр і заявляє, що хоче бути посередником між Україною та Росією.
У травні країна приймала Зеленського на арабському саміті, також у Джідді. Раніше цього ж року міністр закордонних справ Ер-Ріяда відвідав Київ, де пообіцяв гуманітарну допомогу Україні у розмірі $400 млн. Саудівська Аравія також допомагала в обміні полоненими між двома країнами минулого року.
Нещодавно стало відомо, що Саудівська Аравія і Туреччина прагнуть укласти угоду з репатріації українських дітей, які вивезені до Росії та утримуються в дитячих будинках або усиновлені російськими сімʼями.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.