Угорщина запропонувала розділити €50 млрд допомоги ЄС для України – Bloomberg /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Угорщина запропонувала розділити €50 млрд допомоги ЄС для України – Bloomberg

Getty Images

Угорщина заявила державам-членам ЄС минулого тижня, що на цьому етапі Україні буде достатньо €25 млрд підтримки, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Уряд країни вважає, що ЄС має оцінити внесок у середині періоду виплати 2024-2027 років, після чого можна буде надати ще €25 млрд залежно від потреб України.

Ключові факти

  • За словами джерела, знайомого з перебігом обговорень, одночасно з зусиллями, спрямованими на те, щоб змусити Орбана помʼякшитися, ЄС може розблокувати майже €13 млрд фінансування для Угорщини цього року. 
  • Фонд для України є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС, який також включає додаткове фінансування на міграцію та передові технології на загальну суму €66 млрд. 
  • Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, сподівалася на досягнення угоди до кінця року. Але розбіжності у позиціях щодо загального вигляду бюджету ЄС, які можуть підірвати одностайність, необхідну для його прийняття, ускладнюють зусилля щодо ухвалення своєчасного рішення.
  • Оскільки розбіжності ще не вирішені, лідери ЄС, можливо, не намагатимуться проводити ретельну дискусію, коли зустрінуться пізніше цього місяця, а можуть надати лише політичні рекомендації для переговорів.
  • Держави-члени також мають доопрацювати невирішені аспекти українського пакету, включаючи роль національних урядів у нагляді, гнучкість спецфонду чи те, як поділити гранти, гарантії та кредити, додали джерела. Угорщина є однією з країн, що закликають посилити роль держав-членів у ході реалізації механізму.

Контекст

Важливість дебатів про фінансування ЄС зросла після того, як у неділю, в останню хвилину, угода США про запобігання зупиненню роботи уряду виключила $6 млрд допомоги Києву. Президент США Джо Байден закликав законодавців-республіканців підтримати фонди, додавши, що вони «за жодних обставин не можуть допустити припинення підтримки Америкою України».

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив журналістам у понеділок у Києві, що впевнений, що США переглянуть своє рішення, та наголосив, що блок продовжуватиме допомагати Україні.

3 жовтня Європейський парламент проголосував за перегляд бюджету блоку на 2021–2027 роки. Зміни передбачають, зокрема, створення спеціального фонду у €50 млрд для підтримки України.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні