Категорія
Новини
Дата

Україна домовилася з західними партнерами про додаткові обсяги газу на зиму – «Нафтогаз»

НАК «Нафтогаз України» під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі домовився про резервування додаткових обсягів газу, необхідних Україні для завершення опалювального сезону, повідомив голова правління НАК Олексій Чернишов. За його словами, під час форуму відбулися відповідні зустрічі з міжнародними установами та провідними енергетичними компаніями.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, «Нафтогаз» з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) домовилися про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу.
  • Зокрема, з західними партнерами – ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією – Україна дійшла згоди стосовно фінансування закупівлі, а з провідними нафтогазовими компаніями – про резервування необхідних обсягів.
  • «Чудові новини з Давосу – газу вистачить!», – написав Чернишов. 

Контекст

У червні 2022 року Європейський банк реконструкції й розвитку повідомив, що видасть позику НАК «Нафтогаз» розміром €300 млн, перші €50 млн з яких призначені на термінові закупівлі газу. Ці кошти потрібні для екстрених закупівель обсягів, необхідних для підготовки газової системи України до опалювального сезону. Усього «Нафтогаз» планував акумулювати €1 млрд, щоб придбати до 1 млрд куб. м газу, аби забезпечити достатню кількість газу в системі до осені.

У жовтні ЄБРР планував виділити НЕК «Укренерго» додатково €300 млн позики на обладнання та поточну ліквідність і €200 млн НАК «Нафтогаз України» на закупівлю газу, розповів член ради директорів ЄБРР Артем Шевальов в кулуарах Міжнародної експертної конференції з відновлення України в Берліні. «На жаль, із вибиранням тих €300 млн, які ще влітку було затверджено, виникла пауза, повʼязана з реструктуризацією нафтогазівських бондів, але воно вже почалося. Минулого тижня, якщо не помиляюся, перші €11 млн уже вибрано», – зазначив банкір.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні