Категорія
Новини
Дата

Україна домовляється з турецькою Karpowership про плавучі електростанції: підписано меморандум

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» підписав меморандум із турецькою компанією Karpowership у сфері електропостачання та використання плавучих електростанцій для подолання енергодефіциту, повідомляє ЕКУ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Компанії планують розробити проєкт щодо фінансування та запуску 500 МВт електричної потужності від енергокораблів. Згідно із повідомленням, потужності може бути достатньо для забезпечення електроенергією 1 млн сімей в Україні.
  • У рамках співпраці розглядаються, зокрема, варіанти розташування плавучих ТЕС біля берегів Молдови та Румунії, приєднання до їхніх електромереж та передачі струму до енергосистеми України через міждержавні лінії електропередачі. 
  • Для оцінки зазначеної можливості планується залучити уряди Молдови та Румунії.
  • «Поки війна триває, будівництво нових енергоблоків для відновлення втрачених або пошкоджених генерувальних потужностей є неможливим і нам потрібно шукати інноваційні рішення для подолання поточної кризи. Технологія Karpowership дозволяє відносно швидко розгортати нові генерувальні потужності з метою цільового спрямування до української мережі», – зазначив генеральний директор ЕКУ Віталій Бутенко.

Контекст

Наприкінці листопада стало відомо, що Karpowership веде переговори з керівництвом Одеської області та НЕК «Укренерго». Йшлося про розміщення трьох плавучих ТЕС поблизу Одеси загальною потужністю 300 МВт.

У Karpowership зазначили, що намагаються визначити параметри, повʼязані з безпекою персоналу і активів. Президентка Karpowership Trade Group Зейнеп Харезі тоді заявила, що угода може потребувати підтримки ООН. «Імовірно, нам знадобиться зелене світло від ООН, щоб реалізувати проєкт за прикладом «зернової угоди», – сказала вона.

Як з’ясував Forbes, німецька Siemens Energy у листопаді цього року також звернулася до уряду України зі своєю пропозицією. Siemens пропонує для розміщення своїх електростанцій акваторії біля Одеси, Миколаєва, Ізмаїла. Піднятися вище Дніпром не вийде – заважають російські військові та мости. Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150–300 MВт. Осадка барж – від 5 м.

Україна не має необхідної інфраструктури, щоб швидко підключити до мережі плавучі електростанції, зазначив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. «Доведеться будувати з нуля», – каже він. 

Крім того, це навряд чи розвʼяже проблему з дефіцитом електроенергії в країні. «Передати кудись великий обсяг електроенергії все одно не зможемо, оскільки через ракетні обстріли ми обмежені найближчими двома-трьома підстанціями», – зазначає він.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні