Категорія
Новини
Дата

Україна очікує отримати €3 млрд макрофінансової допомоги від ЄС до кінця року, а також €12 млрд у наступному – Шмигаль

Україна розраховує отримати €3 млрд макрофінансової допомоги від Європейського Союзу, що залишилися, до кінця року. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

Ключові факти

  • «Ми розблокували отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €8 млрд. Сьогодні Єврокомісія оголосила про виділення €5 млрд. Ще €3 млрд очікуємо до кінця цього року», – сказав премʼєр.
  • Шмигаль заявив, що вже розпочато переговори щодо нової програми макрофінансової допомоги на 2023 рік.
  • За його словами, Україні буде потрібна підтримка від ЄС у розмірі €12 млрд на наступний рік.
  • В уряді наголошують, що разом з іншою допомогою від союзників та міжнародних фінансових організацій це дозволить покрити запланований дефіцит бюджету й забезпечить стабільність економіки.

Контекст

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Нова програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС.

Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня. Ще €5 млрд Україна очікує отримати до кінця вересня.

Український уряд розраховує отримати нову програму макрофінансової допомоги від ЄС, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні. За його словами, дефіцит бюджету у 2023 році може зменшитися, але допомога союзників залишиться вкрай важливим джерелом фінансування цього дефіциту. «Тому нам важливо домовитися про нову програму макрофіну з ЄС на наступний рік», – додав Шмигаль.

5 вересня ЄС підписав з Україною нову програму бюджетної підтримки на суму €500 млн.

7 вересня Європейська комісія запропонувала виділити €5 млрд макрофінансової допомоги Україні. Про це в середу повідомила у Twitter президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн. Цей кредит доповнює €10 млрд, які ЄС уже надав Україні у вигляді фінансової, гуманітарної та військової допомоги, зазначила вона.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні