Категорія
Новини
Дата

Україна приєднається до митного безвізу ЄС уже з жовтня – Шмигаль

Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит (NCTS) та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них із 1 жовтня. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Україна стане 36-ю державою-учасницею Конвенцій.
  • «Митний безвіз» – це швидше переміщення товарів між країнами Європейського регіону, менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними із сусідніми митницями фактично в режимі реального часу», – каже Шмигаль.
  • Премʼєр додав, що для України це вже четвертий «безвіз» у 2022 році після «енергетичного безвізу» в березні та «транспортного» й «економічного» безвізів улітку.
  • «Те, на що відводилися роки, ми робимо за місяці. А тому ми впевнені, що Україна буде готова до членства в ЄС вже у 2024 році», – зазначив Шмигаль.

Контекст

В уряді очікують, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року.

NCTS – технологія, що лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Україна розпочала застосування NCTS із листопада 2020 року – спочатку в пілотному режимі, а з 17 березня 2021-го розпочато етап національного застосування NCTS. Для переходу до міжнародного застосування NCTS Україна мала отримати запрошення, після чого – приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

На липень 2022 року в системі вже зареєстровано більш ніж 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано понад 5500 декларацій. 13 компаніям надано статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Транзитні спрощення на національному рівні діють в Україні з березня минулого року.

15 серпня Верховна Рада підтримала закон №7420, який передбачає приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). Після приєднання України до NCTS український бізнес зможе користуватися такими перевагами і спрощеннями: одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією); авторизовані підприємства зможуть відправляти й отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали; українські фінансові гарантії діятимуть ще в 35 країнах світу.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні