Категорія
Новини
Дата

Україна втратила майже 5 млн робочих місць з початку війни. Криза може вплинути й на сусідні країни

Україна втратила 4,8 млн робочих місць з початку російської агресії, свідчать оцінки Міжнародної організації праці.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Продовження воєнних дії, за оцінками МОП, призведе до збільшення кількості втрачених робочих місць до 7 млн. 
  • Однак якщо воєнні дії негайно зупиняться, економічне відновлення може бути швидким і супроводжуватиметься поверненням 3,4 млн робочих місць.
  • Криза в Україні також може негативно вплинути на ринок праці в сусідніх країнах, здебільшого в Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині. 
  • Якщо військові дії триватимуть, українські біженці будуть змушені довше залишатися в еміграції, що створить додатковий тиск на ринок праці та системи соцзахисту в сусідніх державах і збільшить безробіття в багатьох із них, вважають у МОП.

Контекст

Згідно з оцінками ООН, понад 6 млн українців змушені були залишити Україну через війну. Більшість із мігрантів прийняли країни Центральної та Східної Європи, зокрема Польща, Угорщина, Молдова, Румунія та Словаччина.

Хоча підтримка українських біженців стала тягарем для країн Східної Європи в короткостроковій перспективі, в середньостроковій перспективі українці можуть допомогти в подоланні нестачі робочої сили в Європі, говорив в інтерв’ю Голосу Америки директор європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер. «Дехто з біженців може залишитись на довгий період і це буде позитивом для Європи, бо в середньостроковій перспективі в Європі не вистачає робочої сили», – казав посадовець у квітні.

Війна значно вплинула на український бізнес, свідчить дослідження компанії Gradus Research та KSE Business School. 79% підприємців декларують зменшення доходу, 7% – його втрату. Бізнеси, що припинили свою діяльність, були вимушені відправити працівників у безоплатну відпустку (42%) та скоротити штат (18%). Лише 22% активних бізнесів зазначають, що режим роботи залишився без змін, порівняно з довоєнним часом.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні