Категорія
Новини
Дата

Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE

Простежується позитивна динаміка у намірах бізнесу здійснювати виплати: все менше підприємців декларують відсутність виплат як співробітникам, так і постачальникам, також зростає розмір суми. За останній місяць кількість компаній, які планують платити хоча б 70% довоєнної зарплати працівникам, збільшилася з 25% до 40%, постачальникам – з 32% до 51%. Про це свідчать результати другої хвилі дослідження компанії Gradus Research та KSE Business School стану українського бізнесу в умовах війни.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Війна значно вплинула на український бізнес: 79% підприємців декларують зменшення доходу, 7% – його втрату. Бізнеси, що припинили свою діяльність, були вимушені відправити працівників у безоплатну відпустку (42%) та скоротити штат (18%). Лише 22% активних бізнесів зазначають, що режим роботи залишився без змін, порівняно з довоєнним часом.
  • У структурі бізнес-аудиторії 75% займаються підприємництвом зараз, 23% – втратили бізнес, проте планують відновити діяльність. Із тих, хто планує, більшість (62%) будують плани на післявоєнні часи, проте 32% чекають слушної нагоди і готові розпочати бізнес-діяльність і до закінчення війни. 
  • Серед підприємців, що мають бізнес зараз, лише 14% працюють у такому ж режимі, що й до війни. 31% декларують часткову діяльність, а 45% або майже не працюють, або призупинили свою діяльність в очікуванні кращих часів. 
  • 38% підприємців зазначають, що їхній бізнес не потребує галузевої трансформації. Цей відсоток значно вищий, ніж спостерігався за попередньої хвилі. Галузева трансформація залишається актуальною для 52% підприємств. 
  • Найчастіше галузевої трансформації зазнають підприємства, що займаються роздрібною торгівлею нехарчовими продуктами (17%). 
  • Найпопулярнішими сферами діяльності бізнесу під час війни є роздрібна торгівля нехарчовими продуктами, оптова торгівля та IT-діяльність, надання професійних послуг. Майбутні підприємці найчастіше планують старт діяльності у сфері роздрібної торгівлі нехарчовими продуктами (17%), освіти (14%), готельно-ресторанного бізнесу (13%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (12%). 
  • Для 31% підприємців актуальним є переміщення свого бізнесу, здебільшого з метою його збереження. З них більша частина планує робити це в межах України.
Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE /Фото 1
Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE /Фото 2
Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE /Фото 3
Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE /Фото 4
Все більше компаній готові платити працівникам і постачальникам. Головні факти з дослідження Gradus та KSE /Фото 5
Попередній слайд
Наступний слайд

Методологія

Опитування проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Цільова група дослідження: чоловіки та жінки, які є власниками / керівниками малого, середнього та великого бізнесу. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст із кількістю мешканців понад 50 000 у віці 18–60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення опитування: 12–22 квітня 2022 року. Розмір вибірки: 303 респонденти.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні