За місяць повномасштабної війни скорочення української економіки оцінюється у 35% і вище, а загальні збитки з урахуванням майбутніх періодів сягають $1 трлн. Про це повідомив премʼєрміністр Денис Шмигаль в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
- Уряд оцінює втрати ВВП України від війни у 35% «і трохи вище». Бойові дії зараз ведуться у 10 областях, де розташовані підприємства, які становили близько 50% ВВП країни, зазначив Шмигаль.
- Подальший розвиток української економіки залежатиме від того, як швидко бізнес відновить роботу і що буде з експортними галузями, де триває переорієнтація з морських поставок на залізничні через Східну Європу.
- Втрати України від війни з урахуванням уже завданих інфраструктурі та економіці руйнувань, а також втрат у наступні роки перевищать $1 трлн, вважає прем’єр.
- Він пояснив, що ця сума складається з трьох частин:
- Прямі інфраструктурні збитки, тобто зруйновані мости, дороги, житло, будівлі. Зараз ця оцінка становить близько $120 млрд, а з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат – понад $270 млрд;
- Підрахунок втрат української економіки, тобто падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли тривають бойові дії, це недоотриманий прибуток і невкладені інвестиції, які оцінюються у $290 млрд;
- Втрати, отримані внаслідок зменшення ВВП у перспективі відносно довоєнних планів, оскільки підприємства, які мають приносити дохід державі, зруйновані.
Контекст
Падіння ВВП України через розвʼязану Росією війну може сягнути третини від довоєнного, заявила 22 березня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.
МВФ на 7 березня оцінював падіння ВВП України цього року в 10%, проте зазначав, що в разі затягування війни воно буде значно більшим. МВФ зазначав, що порівняльні дані про скорочення реального ВВП під час війни (як це було в Іраку, Лівані, Сирії, Ємені) свідчать, що щорічне скорочення виробництва може зрештою бути набагато вищим – у діапазоні 25–35%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.