Категорія
Новини
Дата

Дзеркальні заходи. Україна оголосила потенційними цілями всі судна на шляху до російських і окупованих українських портів

1 хв читання

Міністерство оборони України попередило про те, що з 00:00 пятниці, 21 липня, всі судна, що прямують до морських портів РФ та українських морських портів на тимчасово окупованій території, можуть розглядатися, як такі, що перевозять вантажі військового призначення з усіма відповідними ризиками, сказано у заяві відомства.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Судноплавство у районах північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальської протоки України заборонене як небезпечне з 5:00 20 липня. Відповідну навігаційну інформацію для мореплавців уже оприлюднено.
  • У Міноборони зазначили, що, погрожуючи цивільним суднам, атакуючи цивільну інфраструктуру і навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, РФ перетворила Чорне море на зону небезпеки. Але у першу чергу для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів на тимчасово окупованій території. 
  • «Відповідальність за всі ризики повністю лягає на російське керівництво. Доля крейсера «Москва» доводить, що сили оборони України мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі», – повідомили у відомстві.

Контекст

17 липня Росія направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди». У Кремлі заявили, що повернуться до неї після виконання умов РФ. Пізніше російське МЗС опублікувало заяву, в якій ідеться про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи.

Того ж дня президент Володимир Зеленський запропонував продовжити роботу «зернового коридору» після того, як Росія вирішила вийти з угоди. «Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме, то всі готові продовжувати постачання зерна», – сказав він.

19 липня Зеленський повідомив, що Ураїна вивчає можливість безпечного функціонування «зернового коридору», включно з можливим супроводом конвоями. За його словами, деякі компанії – орендатори кораблів або агротрейдери заявляють про готовність іти цим коридором.

Міністерство оборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії із «зернової угоди» з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд