Категорія
Новини
Дата

Україна з початку року експортувала до ЄС 62% товарів. Хто найбільший покупець

З початку року український експорт в країни ЄС досяг 62%. У 2021 році Україна експортувала до ЄС 41% усіх товарів, йдеться у дослідженні Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту «Дія.Бізнес» та Центру розвитку інновацій

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Серед країн ЄС найбільше Україна експортувала до Польщі ($4,5 млрд), Румунії ($2,2 млрд), Угорщини ($1,5 млрд), Німеччини ($1,4 млрд) та Нідерландів ($1,1 млрд).
  • Другим за обсягом українського експорту регіоном світу є Азія – її частка за 8 місяців 2022 року становить 22%. Ключовими країнами – експортними партнерами України серед азійських країн – є Туреччина ($1,9 млрд), Китай ($1,7 млрд) та Індія ($0,5 млрд).
  • Частка країн СНД у загальному експорті України за 8 місяців 2022 року становить лише 6%. Основним напрямком українського експорту в регіоні стала Молдова ($619 млн). Також серед лідерів є РФ, проте такий результат був досягнутий за перші місяці року, а після повномасштабного вторгнення український експорт до країни-агресора припинився.
  • На країни Африки припадає лише 5% українського експорту, а найбільшими експортними партнерами України в Африці є Єгипет ($607 млн), Алжир ($205 млн) та Лівія ($169 млн).
  • Найбільшими напрямками експорту в регіоні Америки є США ($578 млн) та Канада ($79 млн). Серед країн Центральної та Південної Америки найбільший експорт припав на Коста-Рику ($37 млн), Колумбію ($26 млн) та Мексику ($30 млн).
Звіт Офісу з розвитку підприємництва та експорту та національного проєкту Дія.Бінес

Дані взяті з дослідження Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес, Центру розвитку інновацій та Advanter Group Фото Звіт Офісу з розвитку підприємництва та експорту та національного проєкту Дія.Бінес

Контекст

За 8 місяців 2022 року український експорт склав $29 млрд. Це на третину менше за результат аналогічного періоду минулого року. У натуральних показниках український експорт становить 63 млн т, що на 59% менше від показника минулого року. 

У січні та лютому 2022 року український експорт демонстрував дуже позитивну динаміку – зростання до аналогічного періоду минулого року становило 34%. Проте вже в березні відбувся обвал експорту – скорочення становило 50%.

Повільне відновлення експорту почалося в травні, а найбільший обсяг експорту з початку широкомасштабної війни був зафіксований у серпні у зв’язку розблокуванням українських чорноморських портів ($3,4 млрд).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні