Категорія
Новини
Дата

Україна з початку року експортувала до ЄС 62% товарів. Хто найбільший покупець

2 хв читання

З початку року український експорт в країни ЄС досяг 62%. У 2021 році Україна експортувала до ЄС 41% усіх товарів, йдеться у дослідженні Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту «Дія.Бізнес» та Центру розвитку інновацій

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Серед країн ЄС найбільше Україна експортувала до Польщі ($4,5 млрд), Румунії ($2,2 млрд), Угорщини ($1,5 млрд), Німеччини ($1,4 млрд) та Нідерландів ($1,1 млрд).
  • Другим за обсягом українського експорту регіоном світу є Азія – її частка за 8 місяців 2022 року становить 22%. Ключовими країнами – експортними партнерами України серед азійських країн – є Туреччина ($1,9 млрд), Китай ($1,7 млрд) та Індія ($0,5 млрд).
  • Частка країн СНД у загальному експорті України за 8 місяців 2022 року становить лише 6%. Основним напрямком українського експорту в регіоні стала Молдова ($619 млн). Також серед лідерів є РФ, проте такий результат був досягнутий за перші місяці року, а після повномасштабного вторгнення український експорт до країни-агресора припинився.
  • На країни Африки припадає лише 5% українського експорту, а найбільшими експортними партнерами України в Африці є Єгипет ($607 млн), Алжир ($205 млн) та Лівія ($169 млн).
  • Найбільшими напрямками експорту в регіоні Америки є США ($578 млн) та Канада ($79 млн). Серед країн Центральної та Південної Америки найбільший експорт припав на Коста-Рику ($37 млн), Колумбію ($26 млн) та Мексику ($30 млн).
Звіт Офісу з розвитку підприємництва та експорту та національного проєкту Дія.Бінес

Дані взяті з дослідження Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес, Центру розвитку інновацій та Advanter Group Фото Звіт Офісу з розвитку підприємництва та експорту та національного проєкту Дія.Бінес

Контекст

За 8 місяців 2022 року український експорт склав $29 млрд. Це на третину менше за результат аналогічного періоду минулого року. У натуральних показниках український експорт становить 63 млн т, що на 59% менше від показника минулого року. 

У січні та лютому 2022 року український експорт демонстрував дуже позитивну динаміку – зростання до аналогічного періоду минулого року становило 34%. Проте вже в березні відбувся обвал експорту – скорочення становило 50%.

Повільне відновлення експорту почалося в травні, а найбільший обсяг експорту з початку широкомасштабної війни був зафіксований у серпні у зв’язку розблокуванням українських чорноморських портів ($3,4 млрд).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні