Українські виробники за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів на виробництво дронів-перехоплювачів БПЛА стали першими – загалом подавши 32% від загальної кількості, повідомляє Міноборони 22 листопада. У вдосконалених FPV-дронах українські компанії були другими із результатом у 26% поданих пропозицій.
У 2024 році на фронт уже поставлено 1 млн дронів, 96% із них –українського виробництва, вони щодня завдають ударів по техніці та піхоті й уражають стратегічні об’єкти в тилу ворога, повідомляв віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ключові факти
- Вітчизняні виробники вперше брали участь у серії міжнародних тендерів, що складалися з двох лотів: на виробництво вдосконалених FPV-дронів з автономними функціями й стійким звʼязком, а також дронів-перехоплювачів.
- Компанії, що переможуть у тендерах, отримають замовлення на безпілотники, які тестуватимуться і оцінюватимуться. Якщо їхні розробки продемонструють хороші результати на цьому етапі, то плануються більш об’ємні замовлення на FPV-дрони від виробників-переможців.
- За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, велика кількість пропозицій від українських компаній доводить, що країна досягає мети у масштабуванні виробництва дронів.
- «Це вже допомагає створювати асиметричну перевагу у технологіях над ворогом. Особливо у контексті дронів-перехоплювачів, оскільки наші компанії мають найкращу експертизу у виготовлені й застосуванні таких технологій», — зазначила вона.
- Прийом заявок на виробництво вдосконалених FPV-дронів завершився у жовтні. Збір пропозицій щодо створення дронів-перехоплювачів закінчився 11 листопада.
Контекст
Коаліція дронів була створена у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі Рамштайн. Ініціатива була запропонована Латвією та координується спільно з Великою Британією. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.
Україна вже отримала тисячі дронів в рамках ініціативи. Очікується, що на вже акумульовані Коаліцією кошти на спільні закупівлі (€71 млн), буде закуплено та поставлено ще від 20 000 до 30 000 дронів.
Український оборонно-промисловий комплекс на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс утричі – до $3 млрд.
Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.
Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натовських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут.
Наступного року Україна виробить як мінімум 30 000 далекобійних дронів, також поставлено завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів, заявив під час презентації Плану стійкості президент Володимир Зеленський 19 листопада. У сфері ОПК працює понад 600 вітчизняних компаній, які загалом забезпечують 300 000 робочих місць, за даними президента. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.
До українських приватних виробників озброєння звернулися 20 країн – членів НАТО щодо партнерства або постачання військової техніки, йдеться в опитуванні Технологічних сил України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.