Категорія
Новини
Дата

Український виробник паперу з опалого листя Releaf Paper отримав €2,5 млн гранту від ЄС на будівництво фабрики

1 хв читання

Стартап розглядає локації для майбутнього виробництва у Франції, Фінляндії та Україні

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Український екостартап Releaf Paper, що розробив технологію виробництва паперу з опалого листя, став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії. Про це Forbes повідомили співзасновники компанії.
  • Загальна вартість будівництва власної фабрики – €3,5 млн. З них €2,5 млн профінансується грантом Єврокомісії. Ще €1 млн Releaf Paper планує залучити у вигляді позики в одному із французьких банків, каже співзасновник стартапу Олександр Соболенко.
  • Грантова програма розрахована на два роки, її реалізація почнеться у квітні 2023 року. Додатково стартап отримав рекомендації на подальші інвестиції від Єврокомісії на ще дві фабрики загальною сумою щонайменше €8 млн. Їх мають схвалити окремо.
  • Для будівництва першої фабрики стартап розглядає Францію, Фінляндію та Україну. Ймовірні локації для ще двох виробництв – Німеччина та Польща.

Контекст

Releaf Paper – заснований у 2020 році український екостартап, основний продукт – папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини. Технологію виробництва паперу з опалого листя придумав на той час 17-річний школяр із Закарпаття Валентин Фречка. Компанію він запустив із бізнес-партнером Андрієм Варцабою, перші продажі стартували у травні 2021 року.

Власного виробництва Releaf Paper не має – спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, наразі – на Луцькому картонному комбінаті. На промислові обсяги виробництва стартап ще не вийшов.

У грудні 2021-го у Фречки змінився бізнес-партнер, нині другий співзасновник компанії – колишній топменеджер Lenovo Олександр Соболенко. В українській юрособі стартапу – НВП «РЕ-ЛІФ ТЕХНОЛОДЖИ» – йому належить 25%, свідчать дані із відкритих реєстрів. Частки у запущеній у травні 2022 року французькій Releaf Paper France SAS поділені 50 на 50, каже Соболенко. Варцаба вийшов із проєкту, стверджує він.

Серед замовників Releaf Paper в Україні – L’Oreal, Samsung, Weleda, Schneider Electric. У вересні 2022 року стартап запустив продажі у Європі – покупцям відвантажують вироблену в Україні продукцію зі складу у Словаччині.

«В Україні наразі немає складу і немає продажів, ми фактично підтримуємо лише діючих пілотних клієнтів», – каже Соболенко. Обсяги продажів у Європі незначні – наразі Соболенко оцінює їх у «тисячі євро на місяць». Здебільшого це тестові замовлення невеликих партій продукції. Найбільший попит – із Німеччини та Франції.

Станом на грудень 2022 року в команді Releaf Paper 10 людей. Наступного року засновники планують подвоїти штат, до середини 2024-го – мати до 35 співробітників.

EIC Accelerator – грантова програма для малих та середніх інноваційних компаній під егідою Європейської комісії. Вона передбачає грантове фінансування інноваційних розробок на суму до €2,5 млн, а також повноцінні інвестиції до €15 млн від EIC Fund – європейського фонду фондів.

Загалом цьогоріч EIC Accelerator 2022 видав гранти на інвестиції 78 стартапам на загальну суму €470 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні