Категорія
Новини
Дата

Українці відкривають компанії у Польщі. Йдеться про майже кожен десятий новий бізнес

З початку цього року українці зареєстрували у Польщі понад 10 000 компаній, а вересневі дані показують, що на них припадає понад 8% нової зареєстрованої комерційної діяльності, пише Business Insider Polska.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Видання пише, що цього року громадяни України відкрили в Польщі 10 207 компаній, в тому числі 9829 компаній — після 1 березня.
  • Кожна четверта з 10 000 компаній, заснованих українцями, займається будівництвом, в основному йдеться про виконання будівельно-оздоблювальних робіт.
  • Ще 16% — це ІТ-компанії. Вони вказали як основний напрямок «інформація та звʼязок». 7% — транспортні та логістичні компанії (таксі, вантажні перевезення, склади).
  • Чимало компаній працює в сфері ремонту автотехніки, де зарплати вищі середніх по країні і є нестача фахівців.

Контекст

Через війну понад 5 млн українців виїхали за кордон. 71% українських переселенців у Польщі утримують себе самостійно, у тому числі працюючи на українські компанії. Вже із серпня вони могли б отримати статус податкових резидентів у країні перебування і ризикували сплатити податки двічі. 

Щоб уникнути подвійного оподаткування, потрібні зміни до двосторонніх договорів з іншими країнами. Звичайна процедура переукладання таких договорів розтягнеться на 3–5 років. Тому українська влада звернулась до ОЕСР із проханням надати пропозиції про швидкий механізм.

У липні стало відомо, що українці можуть зберегти податкову резидентність України та не сплачувати податки в Польщі. Мова не про доходи з джерел у Польщі, йдеться в офіційному листі міністерства фінансів Польщі. Мінфін Польщі повідомив, що українці, які працюють віддалено, можуть не сплачувати податки в цій країні. 

В оновленому рейтингу «Друзів України» перші місця займають Польща, Естонія, Латвія, США, Литва. Серед важливих критеріїв в рейтингу – допомога Україні та біженцям (у млрд євро) та сума допомоги країни у відсотках до її ВВП. Найбільшу допомогу виділили США – €44,5 млрд, Німеччина – €7,6 млрд, Велика Британія – €6,6 млрд. Польща, яка надала Україні допомоги на €5,1 млрд, обігнала за цим показником Францію, Канаду, Італію та Іспанію. Щодо суми допомоги країни у відсотках до її ВВП, то найбільш щедрі – це: Естонія – 1,13% від ВВП, Латвія – 1,03% та Польща – 0,88%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні