Категорія
Новини
Дата

«Укрдонінвест» бізнесмена Кропачова купує за 220 млн грн Білгород-Дністровський порт

Компанія «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова з пропозицією 220 млн грн стала переможцем приватизаційного аукціону з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Під час аукціону вартість лота зросла у 2,3 раза, повідомила пресслужба ДП «Prozorro.Продажі».

Ключові факти

  • Аукціон з продажу порту «Білгород-Дністровський» відбувся у понеділок, 13 березня, на платформі Prozorro.Sales.
  • Під час аукціону вартість лота зросла у 2,3 раза (з 93,8 млн грн стартової ціни до 220 млн грн переможної).
  • Крім ТОВ «Укрдонінвест», у торгах брали участь ТОВ «Порт Аккерман» (відмовилося від боротьби за ціною, вище початкової), та ПрАТ «Мостобуд ЮА» (було готове заплатити 220 млн грн, але програло через нижчу початкову пропозицію – 94,725 млн грн проти 122,8 млн грн в «Укрдонінвесту»).
  • Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Контекст

3 березня перший аукціон із продажу Білгород-Дністровського порту зі стартовою ціною 187,57 млн грн не відбувся.

Білгород-Дністровський морський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока.

До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Як зазначав Фонд держмайна, Білгород-Дністровський порт збитковий, проте з 2022 року підприємство «відіграє важливу роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки як логістичний центр для портів на Дунаї». 

Голова ФДМ Рустем Умєров заявляв, що порт має великий потенціал для розвитку українського експорту та потребує інвестицій у розвиток.

Білгород-Дністровський порт із 1 квітня минулого року використовується як логістичний центр для портів на Дунаї. З травня того ж року підприємство розпочало відвантаження зернових, перевалку залізорудних котунів та перевантаження металопродукції. За шість місяців роботи після поновлення роботи перевалка вантажів у МТП зросла у 100 разів порівняно з 2021 роком. 

За даними ФДМ, у 2019–2021 роках чистий збиток Білгород-Дністровського МТП становив приблизно 23,5–28,5 млн грн, у січні-вересні 2022 року – 2,9 млн грн. Обсяг реалізації продукції (робіт, послуг) за період 2019-го – дев’ять місяців 2022 року становив 80,8 млн грн, зокрема на експорт – 9,2 млн грн.

Віталій Кропачов у 2014 році викупив кілька ГЗК на підконтрольній частині Донецької та Луганської областей, а у 2017 році придбав шахту «Краснолиманська».

У 2019 році Кропачов купив два телеканали – «Інфо24» і «Так TV». У 2021-му придбав компанію «Ера продакшн». У 2022 році бізнесмен став власником компанії «Корона Санрайс» (володіла цифровою ліцензією на трансляцію «4 каналу»). У 2023 році Кропачов запустив телеканал Ukraine World News.

У січні цього року «Укрдонінвест» брала участь в аукціоні з продажу порту «Усть-Дунайськ». Компанія готова була заплатити за нього понад 200 млн грн. Проте компанія програла ТОВ «Еліксир Україна», початкова пропозиція якого була вищою.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні