Категорія
Новини
Дата

Фонд держмайна продає Білгород-Дністровський порт за 188 млн грн

1 хв читання

3 березня відбудеться приватизаційний аукціон із продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту», йдеться в повідомленні Фонду державного майна. Наразі порт заблокований із моря, але наразі там відбувається перевалка вантажів у статусі «сухого порту».

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Торги відбудуться на «Prozorro.Продажі». Стартова ціна 187,6 млн грн (без ПДВ). Стартова ціна розрахована на підставі балансової вартості активів порту. На час військового стану на покупця порту не накладаються інвестзобовʼязання.
  • Покупець порту зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.
  • Останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019–2021 роках збиток коливався в межах 23,5–28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень–вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.
  • Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Найбільше боргів за податками із заробітної плати (27,3 млн грн) та на нерухоме майно (23,6 млн грн).
  • Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати. З 2019 року з порту звільнилися 88 робітників. Станом на січень–вересень 2022 року там працювали 148 робітників.
  • Зараз через повномасштабне вторгнення російських військ Білгород-Дністровський порт заблокований з моря. Однак він не зупинився. Тут відбувається перевалка вантажів в статусі «сухого порту».

Контекст

Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока.

До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Продаж Білгород-Дністровського порту буде другою приватизацією морського порту за часи незалежності України. 17 січня Фонд держмайна провів торги з продажу порту «Усть-Дунайськ».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні