Категорія
Новини
Дата

Укрексімбанк має проблеми з капіталом, тому може знадобитися підтримка держави – Рожкова

Державний Укрексімбанк порушує нормативи адекватності капіталу, тому може потребувати докапіталізації від держави. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю «Економічній правді»

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Рожкової, під час діагностики Нацбанк виявив, що деякі банки дещо «прикрашають» ситуацію щодо свого стану, а в Укрексімбанку виявили вже порушення нормативів адекватності капіталу. 
  • Регулятор сподівається, що вийде обійтися без докапіталізації, але стежитиме за ситуацією. Якщо банк залишатиметься стійким і спроможним самостійно відновити капітал, держава не втручатиметься, в іншому випадку НБУ «ніяких послаблень робити не буде, аби це не загрожувало фінансовій стабільності», заявила Рожкова. 

Контекст

НБУ 26 квітня розпочав оцінювання стійкості банківської системи «для визначення реального стану банківського сектору». У 2023 році оцінку проходитимуть 20 банків. Загальний розмір чистих активів цих банків становить понад 90% активів банківської системи. 

Оцінка відбуватиметься в три етапи: 

  • перший включатиме оцінку якості активів і прийнятності забезпечення за кредитними операціями, а також перевірку оцінки вартості майна, отриманого банком у заставу, та розрахунок нормативів достатності капіталу; 
  • другий передбачає екстраполяцію результатів оцінки якості активів і прийнятності забезпечення на кредитні операції банку, що не потрапили у вибірку на першому етапі; 
  • третій – оцінку показників діяльності банку за базовим сценарієм і визначення необхідних рівнів нормативів достатності капіталу. Технічне завдання та модель оцінки прогнозних показників діяльності банку буде окремо оприлюднено на сайті НБУ. 
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні