НБУ розпочав оцінку стійкості банків в умовах війни. Це було одним із зобовʼязань перед МВФ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

НБУ розпочав оцінку стійкості банків в умовах війни. Це було одним із зобовʼязань перед МВФ

Getty Images

Національний банк України розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану сектору в умовах воєнного часу, йдеться в повідомленні регулятора. Оцінка здійснюватиметься станом на 1 квітня і проходитиме в три етапи.

Ключові факти 

  • Цьогоріч оцінку проходитимуть 20 банків, що є лідерами за сукупністю показників обсягу зважених на ризик активів, депозитів та кредитів фізичних осіб.
  • Загальний розмір чистих активів цих банків становить понад 90% активів банківської системи. 
  • Перший етап оцінки включатиме оцінку якості активів та прийнятності забезпечення за кредитними операціями, а також перевірку оцінки вартості майна, отриманого банком у заставу, та розрахунок нормативів достатності капіталу.
  • На другому етапі відбуватиметься екстраполяція результатів оцінки якості активів та прийнятності забезпечення на кредитні операції банку, що не потрапили у вибірку на першому етапі.
  • Третій етап – оцінка показників діяльності банку за базовим сценарієм та визначення необхідних рівнів нормативів достатності капіталу.
  • Результати оцінки стійкості банківської системи оприлюднять до 31 березня 2024 року.

Контекст

Проведення оцінки поточної ситуації в банківській системі та отримання інформації для визначення пріоритетів банківського нагляду передбачені меморандумом з Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику від 24 березня. 

Згідно із деталями меморандуму, НБУ готується провести детальну діагностику банків (оцінка активів і платоспроможності банків, на які припадає 90% активів банківської системи) до кінця грудня 2023-го. До кінця червня 2024-го регулятор підготує план дій щодо врегулювання проблемних активів.

НБУ розпочав проведення оцінки стійкості банків, яка передбачає, зокрема, стрес-тестування з 2018 року. Під час стрес-тестування визначаються оціночні показники фінансової звітності банку (балансу та звіту про прибутки і збитки) та необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні