НБУ розпочав оцінку стійкості банків в умовах війни. Це було одним із зобовʼязань перед МВФ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

НБУ розпочав оцінку стійкості банків в умовах війни. Це було одним із зобовʼязань перед МВФ

Getty Images

Національний банк України розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану сектору в умовах воєнного часу, йдеться в повідомленні регулятора. Оцінка здійснюватиметься станом на 1 квітня і проходитиме в три етапи.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти 

  • Цьогоріч оцінку проходитимуть 20 банків, що є лідерами за сукупністю показників обсягу зважених на ризик активів, депозитів та кредитів фізичних осіб.
  • Загальний розмір чистих активів цих банків становить понад 90% активів банківської системи. 
  • Перший етап оцінки включатиме оцінку якості активів та прийнятності забезпечення за кредитними операціями, а також перевірку оцінки вартості майна, отриманого банком у заставу, та розрахунок нормативів достатності капіталу.
  • На другому етапі відбуватиметься екстраполяція результатів оцінки якості активів та прийнятності забезпечення на кредитні операції банку, що не потрапили у вибірку на першому етапі.
  • Третій етап – оцінка показників діяльності банку за базовим сценарієм та визначення необхідних рівнів нормативів достатності капіталу.
  • Результати оцінки стійкості банківської системи оприлюднять до 31 березня 2024 року.

Контекст

Проведення оцінки поточної ситуації в банківській системі та отримання інформації для визначення пріоритетів банківського нагляду передбачені меморандумом з Міжнародним валютним фондом про економічну та фінансову політику від 24 березня. 

Згідно із деталями меморандуму, НБУ готується провести детальну діагностику банків (оцінка активів і платоспроможності банків, на які припадає 90% активів банківської системи) до кінця грудня 2023-го. До кінця червня 2024-го регулятор підготує план дій щодо врегулювання проблемних активів.

НБУ розпочав проведення оцінки стійкості банків, яка передбачає, зокрема, стрес-тестування з 2018 року. Під час стрес-тестування визначаються оціночні показники фінансової звітності банку (балансу та звіту про прибутки і збитки) та необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні