Категорія
Новини
Дата

«Укренерго» отримає €24,5 млн від Німеччини на відновлення енергосистеми

1 хв читання

Уряд Німеччини через банк KfW виділив €24 млн кредиту, а також ще €0,5 млн гранту для посилення української енергосистеми, повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький. Кошти будуть спрямовані на посилення технічних зв’язків з енергосистемою континентальної Європи, відновлення високовольтних об’єктів в західному регіоні та побудову їхнього захисту.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • За словами Кудрицького, партнери системно вкладаються в розбудову енергетичної безпеки, яка має три важливі складові: відновлення енергооб’єктів, їхній захист, збільшення торгівлі електроенергією з ЄС.
  • Він додав, що сьогодні, 27 листопада, мав зустріч з новопризначеним керівником Офісу німецького державного банку розвитку KfW в Україні Лоренцом Гесснером та послом Німеччини в Україні Мартіном Єгером, де обговорювалось виділення коштів.
  • Підписання всіх необхідних угод очікується у найближчі тижні.

Контекст

НЕК «Укренерго» вже залучила понад €220 млн від німецького уряду для відновлення підстанцій та підтримки ліквідності Завдяки співпраці з KfW. Німецькі оператори системи передачі Amprion, TenneT, TrasnetBW та 50 Herz надали більше сотні одиниць обладнання для ремонту магістральних електромереж та підстанцій «Укренерго».

Україна входить у цю зиму відновленою і готовою до атак та терору, який був минулої зими, заявив на форумі «Енергія бізнесу» від Forbes Денис Шмигаль. Він назвав шість чинників, які забезпечують стабільність енергосистеми: Україна отримала кращу систему ППО; у Росії стало менше ракет; проведено ремонтну кампанію; захист енергооб’єктів; робота з міжнародними партнерами; достатня кількість енергоресурсів.

Минулого місяця стало відомо, що «Укренерго» отримає €76 млн гранту від уряду Німеччини. Кошти будуть спрямовані на фінансування будівництва інженерного захисту підстанцій, встановлення нового високовольтного обладнання, зокрема автотрансформаторів, та модернізацію мережі на кордоні з Європою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні