Категорія
Новини
Дата

«Укренерго» закликало бізнес збільшити імпорт електроенергії через похолодання

1 хв читання

В Україні стрімко зросло споживання електроенергії, зокрема через похолодання. Це спричиняє додаткове навантаження на енергосистему, повідомляє НЕК «Укренерго» 15 листопада. Компанія закликала бізнес збільшити імпорт електроенергії, щоб уникнути відключень.

⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».

Деталі

  • Вранці 14 листопада споживання електроенергії зросло на 1,2%. Водночас вчорашній добовий максимум був на 2,4% нижчим ніж у вівторок, 13 листопада, завдяки обмеженням для бізнесу та промисловості.
  • Відновлення електростанцій після російських обстрілів ще триває, тому в години максимального споживання в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності, говорять в компанії.
  • Енергетики рекомендують раціонально використовувати електрику та утриматись від одночасного підключення кількох потужних пристроїв з 7:00 до 22:00.

Контекст

Імпорт електроенергії в Україну на 15 листопада заплановано в обсязі 2422 МВт·год, тоді як у середу, 13 листопада, він становив 1609 МВт·год, з максимальною потужністю до 115 МВт у деякі години. Через збільшення споживанняенергетики тимчасово обмежили постачання електроенергії для бізнесу та промисловості. Як пояснили в «Укренерго», це було спричинено короткостроковим зниженням потужності маневрової генерації та значним скороченням імпорту електроенергії. Увечері середи обмеження було скасовано.

Україна домовилася з ЄС про збільшення максимально дозволеного обсягу імпорту електроенергії з 1700 МВт до 2100 МВт з 1 грудня. Додатково 250 МВт «Укренерго» може імпортувати як аварійну допомогу. 

Імпорт електроенергії не допоміг Україні уникнути відключень світла влітку. Може не допомогти і взимку, попри потенційне збільшення імпорту на 24%, до 2100 МВт. Як «Укренерго» та енергетичний регулятор НКРЕКП планують розвʼязати проблеми, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд