Імпорт електроенергії не допоміг Україні уникнути відключень світла влітку. Може не допомогти і взимку, попри потенційне збільшення імпорту на 24%, до 2100 МВт. Як «Укренерго» та енергетичний регулятор НКРЕКП планують розвʼязати проблеми
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Україна домовилася з ЄС про збільшення максимально дозволеного обсягу імпорту електроенергії з 1700 МВт до 2100 МВт з 1 грудня. Додатково 250 МВт «Укренерго» може імпортувати як аварійну допомогу.
Взимку дефіцит електрики в Україні становитиме 2,5–4 ГВт залежно від погоди, прогнозує топменеджер однієї з металургійних компаній, яка потребує понад 200 МВт потужності.