Компанія «Укрнафта» відкликала благодійну пожертву у 5 млн грн, яку перераховувала благодійному фонду «Охматдит – Здорове дитинство» після ракетного удару по «Охматдиту» 8 липня. Про це 23 серпня повідомив керівник благодійного фонду Євген Вембер.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- «Укрнафта» надіслала благодійному фонду лист із проханням невідкладно повернути перераховані кошти.
- В листі йдеться, що кошти, які спрямовані на конкретні цілі, не можуть бути перераховані на казначейський рахунок лікарні без будь-якого цільового призначення, повідомив Вембер.
- «Звісно, ми повернули кошти ПАТ «Укрнафта». Відповідну виписку з банку додаю до цієї публікації. ПАТ «Укрнафта», попри все, залишає за собою зобов’язання виділити вказану суму на відновлення лікарні, щойно лікарня надасть цільові призначення під фінансування», – додав він.
- Вембер заявив, що команда благодійного фонду розраховує знайти законний механізм перерахунку коштів на відновлення лікарні у найстисліші терміни. Для цього фонд ініціює зустріч з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та новоствореною Громадською радою з відновлення «Охматдиту».
- Доповнено. 24 серпня ʼУкрнафта заявила, що компанії важливо, щоб кошти пішли безпосередньо на відбудову, а всі процеси були прозорими та знаходилися під суворим контролем.
- Тому компанія вирішила перерахувати ці кошти безпосередньо на офіційний казначейський рахунок НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.
Контекст
Наприкінці липня 2024 року БО «Благодійний фонд «Охматдит» обрала ТОВ «Буд-технолоджі», яке зареєстроване в Запоріжжі, переможцем конкурсу на відбудову корпусу лікарні «Охматдит». Вартість пропозиції без ПДВ – 307 447 003 грн. На оплату цього проєкту планували використати кошти, які були зібрані на благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство». Результат тендеру обурив суспільство – детальніше про це у матеріалі Forbes Ukraine.
МОЗ уже заявило, що скасує тендер на ремонт корпусу лікарні й оголосить новий. Його проведуть в електронній системі Prozorro. МОЗ запросило до участі в конкурсі найбільші будівельні компанії. Також відомство анонсувало створення Ради з відновлення «Охматдиту» за участю благодійників і міжнародних організацій.
Минулого тижня гендиректор медустанови Володимир Жовнір звинуватив благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство» у тому, що він відмовляється переказувати 378 млн грн, які були пожертвувані на відновлення, на рахунок клініки. У фонді ж заявили, що «Охматдит» поки не надав конкретного кошторису або принаймні проєкту відновлення нового корпусу «Охматдиту». Після цього МОЗ вирішило тимчасово покласти виконання обов’язків генерального директора «Охматдиту» на Олександра Уріна, який нині очолює відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій.
Завдяки пожертвам на відновлення «Охматдиту» зібрано близько 1,6 млрд грн (з яких понад 400 млн надійде у вигляді медичного обладнання). Поки що жодної копійки з цих коштів використано не було.
Зокрема, 326 млн грн надійшло безпосередньо на рахунок НДСЛ «Охматдит», 379 млн грн – на рахунок благодійного фонду «Охматдит – здорове дитинство», понад 320 млн грн зібрано в межах спільного збору платформи UNITED24 та Монобанк, які переказали безпосередньо на рахунок МОЗ у Нацбанку. The Howard G. Buffett Foundation виділив $11,2 млн на закупівлю повного переліку пошкодженого обладнання. Уряд України з коштів державного бюджету виділив 100 млн грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.