фото: Укроборонпром
Категорія
Новини
Дата

«Укроборонпром» запустив серійне виробництво 120-мм мін. Це перший спільний продукт із країною НАТО

фото: Укроборонпром

Державний концерн «Укроборонпром» презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн-членів НАТО – 120-мм мінометні міни, повідомила речниця Наталія Сад, пише «Укрінформ». За її словами, скоро міни надійдуть на фронт, а концерн продемонструє інші вироби, виготовлені спільно з країнами-партнерами. 

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами Сад, «поява цієї міни є першим продуктом спільної кооперації з країною Альянсу». Вона додала, що наразі не може розголошувати назву країни, однак після війни ця інформація буде відкритою.
  • В концерні наголосили, що наразі йдеться про серійне виробництво 120-мм мін, а українські захисники дуже скоро отримають їх на фронті.
  • За інформацією речниці, 120-мм мінометна міна є найбільш затребуваним засобом ураження, вона вражає цілі з міномета на відстані до 8 км, радіус ураження – від 25 м до 60 м, з розльотом осколків у радіусі до 250 м. Міна виготовляється за сучасними технологіями.
  • Також Сад зауважила, що наразі виготовлення мін спрямоване на забезпечення потреб Збройних сил, однак після завершення війни розглядатиметься й питання постачання іншим країнам.
  • Речниця зазначила, що вже незабаром концерн продемонструє інші вироби, виготовлені спільно з країнами-партнерами. «Ми впродовж тривалого часу досягали домовленостей, розробляли план графіків реалізації цих домовленостей, і нарешті можемо показати, як виглядає ця кооперація на практиці», – зазначила представниця «Укроборонпрому».

Контекст

У листопаді минулого року «Укроборонпром» повідомив, що налагодив виробництво боєприпасів калібру 122 та 152 мм, а також міни калібру 120-мм. Засоби ураження пройшли успішні випробування та виготовляються за технологією НАТО вже не перший місяць. Виробництво розосереджено на різних потужностях, зокрема країн-партнерів. Боєприпаси, вироблені «Укроборонпромом», мають зменшити залежність української артилерії від постачань з-за кордону, де запаси снарядів і мін радянських калібрів поступово вичерпуються.

10 листопада «Укроборонпром» та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міноборони Чехії підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру.

«Укроборонпром» також заявляв, що спільно вироблятиме та розроблятиме важке озброєння та військову техніку щонайменше з шістьма країнами-членами НАТО.

У січні «Укроборонпром» розгорнув серійне виробництво 82-мм осколкових мін за кордоном – на потужностях однієї з країн-членів НАТО. Артилерійська осколкова міна 82-мм призначена для ураження живої сили ворога з міномета на відстані до 4500 м. Якщо 82-мм міна виготовляється за удосконаленою фахівцями підприємств «Укроборонпрому» технологією, руками співробітників підприємств концерну, але за межами України, то 120-мм міна є спільним із західними союзниками продуктом – засобом ураження.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні