«Укроборонпром» і Міноборони Чехії підписали угоду про створення оборонного кластеру /УНІАН
Категорія
Новини
Дата

Україна і Чехія створять спільний оборонний кластер

«Укроборонпром» і чеська AMOS домовилися про співробітництво Фото УНІАН

ДК «Укроборонпром» та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міноборони Чехії підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру, йдеться у повідомленні оборонного концерну.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Угоду було підписано 9 листопада. Це відбулося завдяки досягнутим минулого тижня домовленостями між президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою, йдеться у повідомленні.
  • Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів.
  • Для реалізації цих планів залучатимуть провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів.

Ключова цитата

«Чеська Республіка стане надійним промисловим тилом для української оборони та усього оборонно-промислового комплексу», – заявив Томаш Копечний, заступник міністра оборони Чехії.

Контекст

На початку жовтня міністр оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що експорт військової техніки з Чехії в Україну в цьому році досяг 47 млрд крон (близько $2 млрд). За її словами, чеська держава надала Україні допомогу в розмірі $4,2 млрд, крім того, уряд схвалив надання нового пакету. Яка саме зброя поставлятиметься в Україну в уряді не деталізували з міркувань безпеки. За словами Чернохової, це важка техніка, коротка і довгоствольна зброя та боєприпаси.

Міністр також зазначила, що нинішня ситуація може допомогти повернути чеську оборонну промисловість на ті позиції, які були у збройових компаній у 20 столітті. Вона подякувала чеським збройовим компаніям за швидке забезпечення країни військовою технікою та збільшення виробництва після вторгнення в Україну.

Чеська оборонна промисловість отримує замовлення з усього світу. Чернохова зазначила, що 90% усього чеського виробництва зброї йде на закордонні ринки.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні