Категорія
Новини
Дата

«Укрзалізниця» домовилась про відтермінування виплат за євробондами

«Укрзалізниця» успішно завершила процедуру голосування холдерів за реструктуризацію виплат по двох випусках єврооблігацій на загальну суму $895 млн. Анонс на Ірландській фондовій біржі розміщено 22 грудня, повідомив віцепремʼєр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Холдери прийняли пропозиції УЗ – аналогічно суверенному боргу виплати за процентами та основним боргом перенесені на два роки, зазначив віцепремʼєр. 
  • Погашення за єврооблігаціями, які були випущені в 2019 році, з 2024-го перенесені на 2026-й, а випущених у 2021-му – з 2026-го на 2028 рік відповідно. 
  • Виплати купонів, які припадали на 2023–2024 роки, перенесені на період до січня 2025-го з можливістю їх капіталізації, повідомив Кубраков.
  • За його словами, відтермінування виплат за єврооблігаціями дасть змогу УЗ знизити навантаження на ліквідність компанії в умовах воєнного та післявоєнного часу.
  • Крім того, УЗ зможе вивільнити свої фінансові ресурси для ремонту пошкодженої залізничної інфраструктури та рухомого складу.
  • Угоду реалізовано за суттєвої підтримки уряду, Мінфіну та радників «Укрзалізниці» J.P. Morgan та Dragon Capital, зазначив Кубраков.

Контекст

Йдеться про два випуски єврооблігацій, що підлягають погашенню в липні 2024-го (на $594,9 млн) та липні 2026 року (на $300,0 млн) і становлять майже 80% усього боргу «Укрзалізниці».

У червні рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг АТ «Укрзалізниця» з CCC+ до ССС у звʼязку з військовими діями в Україні.

12 грудня S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг «УЗ» з «CCC-» до «СС» через пропозицію компанії власникам своїх євробондів з погашенням у 2024 та 2026 роках відстрочити всі платежі за ними на 24 місяці.

Агентство заявило про суттєве послаблення здатності УЗ погашати борг. Аналітики S&P вважають, що дефолт за боргом УЗ майже неминучий відповідно до методології S&P Global Ratings.

При цьому S&P зауважило, що знизить рейтинги до «SD» (вибірковий дефолт) після проведення реструктуризації боргу, але після того, як реструктуризація боргу набуде чинності, згодом відображатиме нові умови боргу в рейтингу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні