Категорія
Новини
Дата

Уряд дозволив NEQSOL Holding Насіба Гасанова приватизувати ОГХК

1 хв читання

Уряд дозволив NEQSOL Holding Насіба Гасанова приватизувати ОГХК /з офіційного сайту «Prozorro.Продажі»

з офіційного сайту «Prozorro.Продажі»

Кабінет Міністрів дозволив підконтрольному азербайджанському NEQSOL Holding ТОВ «Цемін Україна» приватизувати АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія». Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду 11 жовтня, повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • Уряд підтримав пропозицію Фонду держмайна про приватизацію 100% акцій ОГХК шляхом викупу єдиним учасником, який подав заяву на участь в електронному аукціоні, – ТОВ «Цемін Україна» за запропонованою ним ціною понад 3,9 млрд грн, написав Мельничук у себе в телеграм-каналі.
  • Як писав Forbes Ukraine, щоб завершити угоду, рішення про приватизацію ОГХК має погодити уряд, упродовж п’яти днів після цього його остаточно оприлюднить Фонд держмайна. Чи відбудеться це, залежить від результатів перевірки, яку проводить Служба безпеки України, повідомив співрозмовник у Кабміні, що говорив на правах анонімності. Більше про це читайте тут.

Контекст

9 жовтня ФДМУ повідомив, що приватизаційний онлайн-аукціон із продажу державного пакета акцій ОГХК відбувся. Переможна ставка – 3,9 млрд грн. Єдиним претендентом на купівлю ОГХК було підконтрольне NEQSOL Holding ТОВ «Цемін Україна».

NEQSOL Holding – міжнародна група компаній, що веде бізнес в 11 країнах і володіє в Україні другим за величиною мобільним оператором «ВФ Україна» (ТМ «Vodafone Україна»). Засновник і власник NEQSOL Holding – громадянин Азербайджану Насіб Гасанов.

ОГХК входить до десятки найбільших видобувників титанових і цирконієвих руд у світі та є найбільшою в Європі. У 2020-му ОГХК виробила майже 350 000 т концентратів титанових руд і циркону, за даними BDO Corporate Finance, яка є радником із приватизації ОГХК.  

До складу компанії входять Вільногірський гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області. Восени минулого року ОГХК відновила відвантаження ільменітового концентрату на європейський ринок.

Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали.

У другій половині 2021-го ФДМУ тричі виставляв ОГХК на аукціон зі стартовою ціною 3,7 млрд грн. Останній аукціон, призначений на 20 грудня, не відбувся, оскільки на нього було подано лише дві заявки, одну з них відхилили через невідповідність законодавству. На той момент одного учасника для продажу було недостатньо.

Виручка ОГХК у 2023 році скоротилася на 15% – до 1,9 млрд грн, чистий збиток становив 481 млн грн проти чистого прибутку 13,4 млн грн роком раніше. 

Перший квартал 2024-го ОГХК завершила з виручкою 516,6 млн грн і чистим прибутком 30 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні