Категорія
Новини
Дата

Уряд дозволив працівникам держкомпаній працювати за кордоном лише у разі відрядження

Кабінет Міністрів заборонив співробітникам держпідприємств та їхнім керівникам, які через війну стали біженцями, працювати за межами України. Така можливість буде лише після офіційно оформленого відрядження, йдеться у постанові уряду №481 від 26 квітня.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Робота працівників, членів виконавчого органа та керівників госпсуб’єктів за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку, йдеться у документі. 
  • До працівників держпідприємств, які перебуватимуть у робочий час за межами робочого місця в Україні без оформлення відрядження, може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону чи припинено їхні повноваження в установленому порядку. 
  • У межах України працівники можуть працювати дистанційно лише за рішенням керівництва, сказано в документі.

Контекст

Ті працівники держпідприємств, які поїхали за кордон, рятуючись від війни, мають повернутися в Україну, інакше можуть втратити роботу.

Раніше Кабмін постановою №440 від 12 квітня зобов’язав держслужбовців повернутися в Україну до 25 квітня. В іншому випадку їм загрожує дисциплінарне стягнення, аж до звільнення. 

1 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7176, який дозволяє звільнити членів наглядової ради держкомпаній та банків за неприбуття на місце роботи на вимогу керівного органа.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні