Категорія
Новини
Дата

Уряд схвалив умови реструктуризації єврооблігацій «Нафтогазу»

Кабінет Міністрів погодив умови реструктуризації єврооблігацій НАК «Нафтогаз України» з термінами погашення в липні 2022-го та в листопаді 2026 року, відповідне розпорядження від 24 червня оприлюднене на сайті уряду.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Очікується, що реструктуризація завершиться до кінця літа 2023 року, повідомили в «Нафтогазі».
  • «Ухвалене рішення допоможе рухатися шляхом відновлення довіри інвесторів та міжнародних партнерів, а також активніше залучати кошти для підтримки стабільної роботи нашої енергетичної системи», – зазначив голова правління НАК Олексій Чернишов. 
  • Пропозиції щодо реструктуризації вже були схвалені правлінням та наглядовою радою НАК «Нафтогаз України». 

Контекст

У липні минулого року уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України».

Компанія досі в стані дефолту, що ускладнює залучення коштів. Одним із перших рішень Чернишова на посаді було укладання угоди з компанією Lazard, яка допомагає в реструктуризації двох випусків єврооблігацій. Це випуск на $350 млн 2022-го і $500 млн 2026-го. Щодо випуску 2024-го вже є домовленість про реструктуризацію. 

Раніше Чернишов у інтервʼю Forbes заявив, що «Нафтогаз» планує на початку 2023-го реструктуризувати борг.

У лютому «Нафтогаз України» запропонувала власникам єврооблігацій із погашенням у 2022-му та 2026-му роках обговорити дещо кращі умови реструктуризації, писало «Інтерфакс-Україна» з посиланням на біржове повідомлення. За цими бондами «Нафтогаз» допустила дефолт улітку минулого року після відмови власників від реструктуризації. 

У березні «Нафтогаз України» запропонувала тримачам єврооблігацій 2022-го та 2026 року робочий сценарій розвʼязання ситуації з цінними паперами, наприкінці травня компанія досягла домовленостей з інвесторами щодо шляхів реструктуризації єврооблігацій із термінами погашення в липні 2022-го та в листопаді 2026 року, повідомив очільник групи Олексій Чернишов.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні