Категорія
Новини
Дата

Уряд звільнив від ПДВ та мита імпорт комплектувальних для виробництва генераторів

Кабінет Міністрів розширив перелік товарів, які ввозяться в Україну без сплати імпортного мита та ПДВ. До нього включили комплектувальні для виробництва генераторів та іншого енергетичного обладнання в Україні, йдеться у постанові Кабміну.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Зокрема, до переліку пільгового імпорту разом із генераторами та трансформаторами внесли запчастини, інвертори, системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету та термометри.
  • Раніше народний депутат Дмитро Кисилевський повідомляв «Інтерфакс-Україна», що серед українських виробників генераторів та іншого енергетичного обладнання, є зокрема, ТОВ «Пауер Дженерейшн», «Геко-Центр», «Компресорс Інтернешнл», «Хайтед Україна», «Дарекс-Енерго» та «Еквівес».

Контекст

Раніше компанія ДТЕК, яка виробляє 70% теплової електроенергії в країні, заявила, що вичерпала свої запаси для відновлення енергетичної інфраструктури після обстрілів.

На початку листопада Кабінет міністрів звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита генератори, електродвигуни, трансформатори та обігрівачі. Йдеться йде про газогенератори, електричні двигуни та генератори, електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла. 

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. 

«Внаслідок цього було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на наявність тепло- та водопостачання», – йдеться в заяві Міністерства енергетики.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Усе через зниження частоти в енергосистемі України.

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а й на половині території сусідньої Молдови.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив семи міністрам закордонних справ країн Північної Європи та Прибалтики, які прибули до Києва, що Україні потрібні трансформатори й покращена система протиповітряної оборони.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні