Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври офіційно повернули у державне користування. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Міністр заявив, що 5 січня завершила роботу комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української уравославної церкви до держави.
- За словами Ткаченка, комісія розпочала роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акта технічного огляду двох будівель.
- За підсумками роботи комісії було підписано відповідний акт повернення культових споруд зі сторони УПЦ, зазначив Ткаченко.
- На останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати акт, але це не завадило поверненню державного майна, пояснив він.
- Українська святиня має служити всьому українському народові, наголосив Ткаченко.
Контекст
1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО доручила Кабміну запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність УПЦ МП, а також перевірити законність її перебування в Києво-Печерській лаврі.
Тоді ж Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в РФ, зокрема проти Вадима Новинського.
2 грудня СБУ провела обшуки у низці храмів та монастирів УПЦ МП у трьох областях.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.