Категорія
Новини
Дата

Вартість Meta знизилася на понад $65 млрд на тлі падіння продажів та зростання витрат

Інвестори втратили понад $65 млрд з ринкової капіталізації Meta у середу після того, як власник Facebook повідомив про зниження доходів ще на чверть і не зміг переконати інвесторів у тому, що великі ставки на метавсесвіт і штучний інтелект окупаються, пише Financial Times.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Акції Meta впали на 19%, оскільки найбільша у світі платформа соціальних мереж приєдналася до інших груп великих технологій, попередивши, що економічний спад завдає удару по її рекламному бізнесу, оскільки бренди менше витрачають на маркетинг.
  • Крім ширших макроекономічних проблем, Meta стикається з цілою низкою інших, включаючи зростаючу конкуренцію для Instagram з боку TikTok і труднощі з таргетингом та виміром реклами через зміни в політиці конфіденційності Apple.
  • Компанія заявила, що очікує виручку в поточному кварталі в діапазоні від $30 до $32,5 млрд порівняно з очікуваннями аналітиків у $32,2 млрд. За даними S&P Capital IQ, чистий прибуток у третьому кварталі впав на 52% – до $4,4 млрд. Тим часом виручка впала на 4% – до $27,71 млрд, що є найповільнішим темпом зростання з моменту виходу на біржу в 2012 році.
  • Засновник і виконавчий директор Meta Марк Цукерберг попередив, що компанія зіткнулася з «проблемами з доходами», але сказав, що «існують основи для повернення до сильнішого зростання доходів». Під час розмови з аналітиками він подвоїв свої найбільші ставки, включаючи розробку формату короткого відео, щоб конкурувати з TikTok та метавсесвітом. Він спробував запевнити інвесторів, що вкладення у ці галузі окупляться у довгостроковій перспективі.
  • «Я ціную терпіння і думаю, що ті, хто виявляє терпіння та інвестує в нас, зрештою будуть винагороджені», – сказав він, стверджуючи, що компанія виконує «провідну роботу» над метавсесвітом, який матиме «історичне значення».
  • «Meta хитається, коли справа доходить до поточного стану її бізнесу, – сказала аналітик Insider Intelligence Дебра Ахо Вільямсон. – Рішення Цукерберга зосередити свою компанію на майбутніх метавсесвітових перспективах відвернуло його увагу від сумних реалій сьогодення».
  • За оцінками компанії, загальні витрати на 2022 будуть перебувати в діапазоні від $85 до $87 млрд. Очікується, що витрати на 2023 рік становитимуть від $96 до $101 млрд, попри недавні спроби скоротити витрати і заморозити більшу частину найму.

Контекст

Наприкінці лютого Meta вилетіла з десятки найбільших компаній світу. Компанія Цукерберга опустилася з шостого на 11-те місце за ринковою вартістю після найбільшого місячного падіння за всю історію.

Нещодавно стало відомо, що Марк Цукерберг втратив $71 млрд статків з початку року через проблеми Meta. Статки Цукерберга наразі становлять $55,9 млрд. З початку року засновник Facebook скотився в рейтингу мільярдерів із шостого на 20-те місце. Це найнижча сходинка з 2014 року.

Після того як Цукерберг представив Meta і змінив назву компанії, справи погіршилися. Останні фінансові звіти були жахливими. Все почалося в лютому, коли компанія не зафіксувала зростання щомісячної кількості користувачів Facebook. Це спровокувало історичний обвал акцій Meta й обвалило статки Цукерберга на $31 млрд, що стало одним із найбільших одноденних падінь багатства в історії. Серед інших причин негараздів компанії – ставка на Reels в Instagram, зазначає Bloomberg. Конкуренція з TikTok не виправдала очікувань Цукерберга.

 

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні