Категорія
Новини
Дата

В Україні росте попит на робочу силу, зарплати у приватному секторі практично припинили падіння – НБУ

В Україні практично припинилося зростання кількості резюме, тоді як кількість вакансій росте, йдеться в щомісячному макроекономічному та монетарному огляді НБУ. Винятком є ІТ-сектор, де ситуація складна.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно з оглядом, зростання попиту на робочу силу частково повʼязано з сезонністю, зокрема сільгоспроботами, а частково – з мобілізацією співробітників, у тому числі критичних, та посиленням труднощів із пошуком персоналу.
  • Кількість претендентів на одну вакансію суттєво знизилася і в травні була близькою до рівня травня 2021 року.
  • Реальні зарплати у приватному секторі на тлі низької бази порівняння практично припинили падіння, що разом з індексацією пенсій та виплатами у бюджетному секторі підтримало доходи домогосподарств. 
  • Водночас подальше зростання зарплат стримуватиметься важким фінансовим станом підприємств і високим рівнем невизначеності.

Контекст

В Україні ринок праці увійшов у 2023 рік, відновившись на половину від довоєнного рівня, заявляють аналітики порталу з пошуку роботи Work.ua. На кінець року найбільшу динаміку відновлення показали прифронтові регіони. У грудні 2022-го кількість пропозицій роботи становила 53 179 вакансій. 

Середня зарплата по Україні весь 2022 рік трималася на рівні 15 000 грн.

Безробіття в Україні в 2023-му становитиме близько 26%. Загалом воно залишатиметься вищим за свій природний рівень, йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень. Ринок праці гостро відчуватиме наслідки війни, але також повільно відновлюватиметься, зазначають у НБУ. Упродовж 2023 року безробіття залишатиметься на високому рівні – близько 26%. Надалі воно зменшуватиметься завдяки зростанню попиту на робочу силу на тлі пожвавлення економічної активності. 

В НБУ очікують, що у 2024-му рівень безробіття зменшиться до 20%, а у 2025 році – до 17,6%.

Аграрна галузь під час війни виявилась більш стійкою, ніж ринок праці загалом. У лютому 2022-го на Work.ua було розміщено 2745 вакансій від агрокомпаній, а у березні кількість пропозицій роботи впала в шість разів – до 445 вакансій. Загалом же ринок праці обвалився більш ніж у 10 разів, йдеться у спільному дослідженні Agrohub і Work.ua.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні