Категорія
Новини
Дата

Велика Британія надасть Україні кредитні гарантії на $500 млн

Велика Британія готова надати Україні додаткові кредитні гарантії на $500 млн, довівши цю суму до $1 млрд цьогоріч, заявив міністр фінансів країни Джеремі Хант, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Хант сказав, що британські кредитні гарантії були важливими для забезпечення ширшого чотирирічного пакету підтримки України на суму $15,6 млрд від Міжнародного валютного фонду.
  • «Це фінансування підвищить економічну стійкість України і зміцнить її опір Росії», – йдеться у заяві.
  • Гарантію за кредитом було вперше докладно описано у письмовій заяві парламенту минулого місяця.
  • Наразі Велика Британія пообіцяла Україні підтримку у розмірі 6,5 млрд фунтів стерлінгів ($8,1 млрд) після вторгнення Росії у лютому 2022 року, а останні кредитні гарантії допоможуть фінансувати українські держустанови, такі як школи та лікарні, заявило Міністерство фінансів.
  • Хант також сказав, що країна завершила виділення додаткових $670 млн для Фонду скорочення бідності та зростання МВФ та $3,3 млрд для Фонду стійкості МВФ, який підтримує енергетичні проєкти і проєкти боротьби зі зміною клімату.
  • У вівторок, 11 квітня, МВФ підвищив свій прогноз щодо британської економіки, але, як і раніше, очікує, що валовий внутрішній продукт країни скоротиться цього року більше, ніж у будь-якій іншій великій західній економіці.
  • За даними МВФ, інфляція у Великій Британії цього року складе в середньому 6,8% порівняно з 9,1% у 2022 році, але вище за 5,3%, прогнозованих для єврозони.

Контекст

31 березня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакету підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд. Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на $4,5 млрд.

Перший транш на $2,7 млрд Україна вже отримала, повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті з «CCC+» до «CCC» після того, як уряд оприлюднив план реструктуризації зовнішнього боргу до середини 2024 року, йдеться у повідомленні агентства. За даними Bloomberg, зниження рейтингу S&P ставить Україну на один рівень із Ефіопією. У лютому Moodyʼs Investors Service знизило кредитний рейтинг України до другого нижчого балу Ca, нарівні з Аргентиною, пославшись на «тривалі проблеми» для її економіки та державних фінансів через війну з Росією.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні