У першому кварталі 2023 року кількість інвестиційних угод зі стартапами в США впала більш ніж наполовину порівняно з аналогічним періодом минулого року, пише Bloomberg. Таким чином, сповільнення розвитку технологічної індустрії впливає на молоді компанії.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У І кварталі поточного року стартапи залучили $37 млрд інвестицій. Це – найнижчий показник за останні три роки.
- Інвестори зменшили суми інвестицій, а також їхню кількість. Менш ніж 3000 угод укладено за перші три місяці 2023 року. За останні п’ять років це найнижчий показник, зазначає агентство.
- Зменшилась і активність екзитів, вперше за останні шість років опустившись нижче $100 млрд – обсяг ринку впав у 2022 році до $71,4 млрд (включаючи угоди M&A, а також первинне розміщення акцій).
- Основними причинами стагнації, окрім падіння одразу декількох американських банків, є високі відсоткові ставки та тривалий спад у технологічній галузі, що призвело до зниження оцінки компаній і масових звільнень.
Контекст
На початку березня стало відомо про крах одразу трьох американських банків, що опікувались венчурним і технологічним секторами, – Silicon Valley Bank, Signature Bank та Silvergate Bank.
13 березня аналітична агенція Moody’s проаналізувала вплив їхнього падіння на економіку й понизила рейтинг банківської системи США зі «стабільного» на «негативний».
Проблеми американських банків стали «питанням життя та смерті» для сотень стартапів. Українську tech-спільноту вони майже не зачепили.
У майбутньому події довкола SVB вплинуть на стартап-екосистему: інвестори пригальмують стосунки з молодими командами або фінансуватимуть проєкти з подвоєною обережністю, вважає Домінік Піоте, співзасновник венчурного фонду Ukrainian Phoenix Fund, колишній CEO UNIT.City.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.