З початку існування до податкового режиму «Дія.City» приєдналися вже 500 компаній, повідомив віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Серед них є і глобальна ІТ-консалтингова та інжинірингова платформа Avenga.
Ключові факти
- За його словами, «Дія.City» обирають як технологічні гіганти, так і молоді стартапи.
- Зокрема, за останній місяць до «Дія.City» приєдналася глобальна ІТ-консалтингова та інжинірингова платформа Avenga з офісами по всьому світу. Також долучився український стартап Letʼs Enhance, який займається розвитком штучного інтелекту, і один з найбільших в Україні платіжних інтернет-сервісів EasyPay.
- Федоров додав, що також активно долучаються edtech-стартапи. До прикладу, Mate Academy, що навчає програмування, або Nanit Robot, який розробляє edtech-hardware для дітей та дорослих.
Контекст
Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам «Дія.City» не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.
На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів «Дія.City», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови «Дія.City» залишаються незмінними.
За рік існування до податкового режиму «Дія.City» підключилася 451 IT-компанія, загальна сума сплачених податків – 4 млрд грн. Спеціальний податковий режим для айтівців запущений за кілька тижнів до великої війни, у лютому 2022-го. Річний результат – понад 400 резидентів із 35 000 спеціалістів на борту. Це співставно з сумарним штатом трьох найбільших IT-роботодавців України – EPAM, SoftServe та GlobalLogic.
Проте очолює топ найбільших платників податків за податковою системою «Дія.City» стримінг Megogo із 700 людей команди. Поруч ще дві продуктові компанії – ізраїльський розробник ігор Plarium і необанк monobank.
У компаніях-резидентах «Дія.City» працює понад 35 000 спеціалістів.
![«Найкращий спосіб допомогти – робити спільний бізнес». Як гігант ритейлу з Данії відкривав шлях українським підприємцям на скандинавську полицю /Фото Посольство України в Королівстві Данія розміщене на denmark.mfa.gov.ua](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/a/64/cab5d7e8-de078b5eb10ea165eb02c591d2e3364a.jpg?v=7297_3)
![Counter-Strike, Dota і букмекери. Кіберспортивна компанія Maincast стала монополістом за воєнний рік. Як їй це вдалося і до чого тут Макс Кріппа /Фото Shutterstock/Колаж Олександра Карасьова](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/7/52/29aa94ca-f749ed1cc429103959e5c3e21febf527.jpg?v=5988_2)
![Деталі для кіборгів. Біонічна роборука компанії Esper Bionics – у списку найкращих винаходів людства 2022 року. Які шанси в українського стартапу побудувати великий бізнес /Фото надано пресслужбою Esper Bionics](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/3/46/83896071-5ec516394f8ed8cad4790fed8779f463.jpg?v=3288_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.