Категорія
Новини
Дата

Верховний Суд повернув ПриватБанку 24 млн грн, списаних за судовим рішенням у справі про оскарження bail-in

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку у справі за позовом Ольги Постоловської – особи, повʼязаної з ексвласниками банку, щодо оскарження залучення її коштів до процедури bail-in. Також суд задовольнив заяву банку про повернення йому списаних на виконання рішень судів першої та апеляційної інстанцій у цій справі понад 24 млн грн. Про це йдеться у повідомленні пресслужби банку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Як зазначається у повідомленні, Верховний Суд дійшов висновку, що суди попередніх інстанцій помилково не визначили Ольгу Постоловську як повʼязану з банком особу.
  • «Отже, Фонд гарантування вкладів фізосіб правомірно розпорядився її коштами під час виведення банку з ринку за участі держави, що було здійснено на виконання вимог закону», – йдеться в повідомленні.
  • Суд наголосив, що договори грошових вкладів, які позивач вимагає розірвати, припинили свою дію разом із зобовʼязаннями за ними в момент укладання договору про придбання акцій. 

Хто така Ольга Постоловська

Ольга Постоловська – дружина Володимира Постоловського, який до 2006 року очолював Покровський гірничо-збагачувальний комбінат Дніпропетровської області, підприємство з орбіти ексвласників ПриватБанку. Після цього був директором з розвитку. Наразі очолює наглядову раду комбінату. У банку заявили, що під час націоналізації кошти Ольги та Володимира Постоловських були списані в межах bail-in, оскільки вони були пов’язаними із банком особами. 

Контекст

Операція bail-in була проведена під час націоналізації ПриватБанку у 2016 році. Вона передбачала фактично списання боргів банку перед низкою кредиторів (зокрема повʼязаними особами та власниками євробондів) на 29,4 млрд грн. 

Після цього Мінфін викупив ПриватБанк у Фонду гарантування вкладів за 1 грн та докапіталізував на 155 млрд грн.

У Верховному Суді знаходиться ще одна схожа справа щодо оскарження списання коштів з рахунків фізосіб в грудні 2016 року при застосуванні процедури bail-in під час націоналізації ПриватБанку. Це позов ексдружини одного із колишніх бенефіціарів ПриватБанку Олени Боголюбової, на користь якої 27 липня 2022 року відповідно до рішення Дніпровського апеляційного суду з банку стягнуто кошти на загальну суму понад 669 млн грн.

1 серпня минулого року ПриватБанк подав касаційну скаргу до Верховного Суду щодо рішення Дніпровського апеляційного суду про стягнення з банку на користь Боголюбової грошових коштів на суму, що загалом перевищує $17,5 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні