Відбудова тимчасово окупованого Маріуполя коштуватиме понад $14 млрд. Повне відновлення міста займе 7-10 років, розповів мер міста Вадим Бойченко.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Через війну у місті знищено чи пошкоджено 1356 багатоповерхових будинків. Також розбомблено 40% приватних будинків. Більшість з них не підлягають реконструкції.
- У планах – будівництво нових об’єктів, зазначив мер. За його словами, експерти попередньо оцінюють вартість відновлення інфраструктури у понад $14 млрд для проживання там 220 000 мешканців. Остаточна цифра буде названа після оцінки зруйнованих будинків після деокупації.
- Про готовність допомагати у відбудові вже заявив Європейський інвестиційний банк та великий український бізнес, повідомив Бойченко.
- «Співпрацюємо з різними експертами з міст, які були зруйновані під час Другої світової війни. Це Гданськ, Варшава, Дрезден, Роттердам. Вивчаємо їх досвід відбудови. Сподіваємося, що у «плані Маршала» для всієї країни буде окремий розділ для Маріуполя», – додав він.
Контекст
Російські війська майже повністю зруйнували Маріуполь. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що місто знищене на 95%. Маріуполь перебував в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької ОВА Кириленко повідомляв, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 000 до 22 000 людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 000 осіб, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.
Зокрема, у Маріуполі знищена вся інфраструктура громадського транспорту, близько 90% не підлягає ремонту. На відновлення того рівня, що було – необхідні сотні мільйонів інвестицій та до трьох років роботи,
Найбагатший українець Рінат Ахметов втратив у Маріуполі 2/3 металургійного бізнесу. «Азовсталь» та ММК імені Ілліча в 2021 році виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи «Метінвест», за даними компанії. В цілому металургійний сектор забезпечував біля 80% доходів групи. Війна та втрата цих активів суттєво вдарила по капіталізації. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював «Метінвест» у $11,4 млрд. Поточна оцінка майже в чотири рази нижча.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.