Ситуація в енергосистемі наступні кілька тижнів суттєво погіршиться. З 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть більшими, ніж у решту часу доби. Про це в ефірі «Суспільного» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
«Енергоатом» планує вивести в ремонт чергові енергоблоки АЕС. Їх планують повернути до роботи через два місяці.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Деталі
- Ситуація погіршиться через ремонтні роботи на енергоблоках атомних електростанцій. Голова «Укренерго» радить готуватися до того, що місяць-півтора будуть діяти графіки відключень електроенергії – особливо суттєвими вони будуть у вечірні години, в години пікового споживання.
- Кудрицький зазначив, що на тривалість відключень впливають три фактори: ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку, величини імпорту та погода, яка впливає на споживання.
Контекст
Енергоблоки АЕС, які планують вивести в ремонт, повернуть до роботи через два місяці, заявляв раніше очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. До того міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що до зими в системі будуть усі девʼять доступних Україні енергоблоків АЕС (загальна потужність 7,8 ГВт).
Під час повномасштабного вторгнення РФ окупувала понад 18 ГВт електрогенеруючих потужностей, зокрема найбільшу в Європі Запорізьку АЕС.
Повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська й Трипільська ТЕС.
Критичних пошкоджень (понад 80%) зазнали приватні теплоелектростанції, серед яких Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська ТЕС.
Пошкоджено близько половини високовольтних підстанцій передачі електроенергії. Російські війська фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України й значну частку інфраструктури зі зберігання нафти та нафтопродуктів.
Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.