Категорія
Новини
Дата

Відвоювати Крим легше, ніж Донбас, де понад 1000 км фронту. На півострів є дві точки входу – голова ГУР Буданов

1 хв читання

Крим Буданов /Олександр Чекменьов

Голова ГУР Кирило Буданов Фото Олександр Чекменьов

Голова ГУР Кирило Буданов розповів, чому відвоювати окупований Росією Крим набагато легше, ніж Донбас, та як повернути півострів.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові цитати

  • З військового погляду відвоювати Крим набагато легше, ніж Донбас, де понад 1000 км фронту та глибина понад 200 км, зауважив Буданов. «У Крим є дві точки входу – з російського боку та з нашого: Кримський міст і сухопутний перешийок», – пояснив він.
  • На його думку, питання відвоювання півострова – це наші фронтові операції: з російської сторони – шляхом руйнації комунікацій, з нашої – шляхом тиску. «І тоді все – Крим ізольований», – впевнений голова ГУР.
  • «Росіяни люблять міфи про «фортецю Крим». Але Крим брали у багатьох війнах. Державам, які хотіли захопити Крим, завжди це вдавалося. І відповідь була одна й та сама – не втримували перешийки, і все одразу руйнувалося», – зауважив історичний контекст Буданов.
  • «Коли я кажу, що ми зайдемо в Крим, то ми туди вже заходимо», – підкреслив він.

Контекст

Україна має план деокупації Криму та її армія робитиме все можливе для повернення міжнародно визнаних територій станом на 1991 рік. Про це в інтерв’ю The Guardian заявив головком Збройних Сил України Олександр Сирський.

Україна не мала суттєвих територіальних здобутків на фронті з осені 2022-го, коли були звільнені Харківщина та правобережжя Херсонщини. Контрнаступ 2023 року завершився незначним просуванням у районі Роботиного на південному напрямку фронту. З осені 2024-го ЗСУ перебувають в обороні в той час, як Росія має просування, зокрема захопила Авдіївку.

Водночас з літа 2023-го завдяки застосуванню морських дронів Україні вдалось витіснити бойові кораблі РФ з порту Севастополя та забезпечити морські експортні шляхи. Двічі Україна пошкоджувала Кримський міст: восени 2022-го вантажівкою з вибухівкою, влітку 2023-го – морськими безпілотниками.

Президент Володимир Зеленський не виключає, що повернення всіх територій станом на 1991 рік може відбуватися і дипломатичними методами.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд