Голова ГУР Кирило Буданов розповів, чому відвоювати окупований Росією Крим набагато легше, ніж Донбас, та як повернути півострів.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові цитати
- З військового погляду відвоювати Крим набагато легше, ніж Донбас, де понад 1000 км фронту та глибина понад 200 км, зауважив Буданов. «У Крим є дві точки входу – з російського боку та з нашого: Кримський міст і сухопутний перешийок», – пояснив він.
- На його думку, питання відвоювання півострова – це наші фронтові операції: з російської сторони – шляхом руйнації комунікацій, з нашої – шляхом тиску. «І тоді все – Крим ізольований», – впевнений голова ГУР.
- «Росіяни люблять міфи про «фортецю Крим». Але Крим брали у багатьох війнах. Державам, які хотіли захопити Крим, завжди це вдавалося. І відповідь була одна й та сама – не втримували перешийки, і все одразу руйнувалося», – зауважив історичний контекст Буданов.
- «Коли я кажу, що ми зайдемо в Крим, то ми туди вже заходимо», – підкреслив він.
Контекст
Україна має план деокупації Криму та її армія робитиме все можливе для повернення міжнародно визнаних територій станом на 1991 рік. Про це в інтерв’ю The Guardian заявив головком Збройних Сил України Олександр Сирський.
Україна не мала суттєвих територіальних здобутків на фронті з осені 2022-го, коли були звільнені Харківщина та правобережжя Херсонщини. Контрнаступ 2023 року завершився незначним просуванням у районі Роботиного на південному напрямку фронту. З осені 2024-го ЗСУ перебувають в обороні в той час, як Росія має просування, зокрема захопила Авдіївку.
Водночас з літа 2023-го завдяки застосуванню морських дронів Україні вдалось витіснити бойові кораблі РФ з порту Севастополя та забезпечити морські експортні шляхи. Двічі Україна пошкоджувала Кримський міст: восени 2022-го вантажівкою з вибухівкою, влітку 2023-го – морськими безпілотниками.
Президент Володимир Зеленський не виключає, що повернення всіх територій станом на 1991 рік може відбуватися і дипломатичними методами.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.