Категорія
Новини
Дата

Vodafone та Microsoft уклали угоду на $1,5 млрд у сфері ШІ та хмарних технологій. Подробиці

Vodafone уклала угоду про 10-річне партнерство з Microsoft щодо отримання послуг генеративного штучного інтелекту, а також цифрових, корпоративних та хмарних послуг для понад 300 млн підприємств та споживачів на ринках Європи та Африки, пише Reuters.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Британська телекомкомпанія інвестує $1,5 млрд у клієнтоорієнтований штучний інтелект, розроблений з використанням технологій Microsoft та OpenAI.
  • Microsoft, у свою чергу, стане акціонером керованої платформи IoT Vodafone, коли її буде виділено в окремий бізнес до квітня 2024 року, і допоможе масштабувати мобільну фінансову платформу Vodafone в Африці.
  • Фінансовий директор Vodafone Лука Мучич заявив, що лідерство Microsoft у галузі штучного інтелекту, підкріплене партнерством з OpenAI, змінить якість обслуговування клієнтів телекомунікаційної компанії.
  • За даними Bloomberg, у рамках угоди Vodafone використовуватиме технологію OpenAI, що працює на Azure, для покращення операцій обслуговування клієнтів, включаючи свого споживчого чат-бота, а співробітники Vodafone отримають доступ до Microsoft Copilot.
  • Для Vodafone угода допоможе оптимізувати діяльність компанії та покращити її пропозиції для корпоративного підрозділу, який вона вважає пріоритетним. Це також дасть змогу Vodafone продавати більше послуг Microsoft бізнес-клієнтам, включаючи Azure та Teams, а також дасть можливість оператору звʼязку відмовитися від використання власних центрів обробки даних та перейти на Azure.
  • За словами головного технічного директора Скотта Петті, угода означає, що Vodafone може «запустити цілий набір нових програм: від обслуговування клієнтів до допомоги в більш ефективному реагуванні на запити та підвищення ефективності та продуктивності наших інженерів-програмістів».

Контекст

Microsoft обігнала Apple і стала компанією-лідером із ринкової капіталізації. Цьому сприяла орієнтація техногіганта на генеративний штучний інтелект, адже цей сектор завойовує дедалі більшу популярність серед інвесторів. Згідно з даними LSEG, ринкова капіталізація Microsoft становила $2,887 трлн, що є найвищим показником за всю історію, тоді як ринкова капіталізація Apple становила $2,875 трлн на момент закриття у пʼятницю, 12 січня. 

Технологічний гігант приділяв значну увагу штучному інтелекту, за останній рік пережив значне зростання. Ринкова вартість Microsoft зросла на понад $1 трлн за рік. Microsoft впровадила технологію OpenAI у свій пакет програмного забезпечення для підвищення продуктивності, що допомогло спровокувати відновлення її бізнесу в галузі хмарних обчислень у кварталі з липня до вересня. 

Інші технологічні компанії, орієнтовані на штучний інтелект, такі як Nvidia, Meta Platforms та Alphabet, також зафіксували значний стрибок своєї ринкової капіталізації минулого року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні