Мобільний оператор Vodafone Україна попри війну завершив регулярну оплату відсотків за єврооблігаціями у сумі $12,4 млн, йдеться у пресрелізі компанії.
Ключові факти
- 11 лютого 2020 року Vodafone Україна здійснила свою першу публічну емісію на міжнародних ринках капіталу – 5-річних євробондів обсягом $500 млн з доходністю 6,2%.
- Згідно з умовами розміщення, купон – процент за розміщеними облігаціями – необхідно сплачувати кожні шість місяців. «Незважаючи на складні умови, викликані війною та подальшим економічним спадом, ми продовжуємо виконувати взяті на себе зобов’язання», – зазначила генеральна директорка Vodafone Україна Ольга Устинова.
- Vodafone Україна працює на міжнародному ринку позикового капіталу з 2018 року. На сьогодні сума залишку за облігаціями складає $400 млн. Компанія вже викупила та погасила раніше терміну $100 млн.
Контекст
Vodafone Україна, що входить до складу азербайджанського NEQSOL Holding, у І кварталі 2022 року збільшила дохід до майже 5,2 млрд грн. Це на 10% більше, ніж роком раніше. Показник OIBDA зріс на 15% та перевищив 2,9 млрд грн. Маржа OIBDA зросла на 2,6 п.п., до 56,7%. Чистий прибуток становив 515 млн грн, зменшення передусім обумовлене коливаннями валютного курсу, пояснюється в пресрелізі.
На початок червня компанія оцінювала фінансові збитки через війну в 1,5 млрд грн. За рахунок великої вимушеної міграції в першому кварталі Vodafone Україна втратила 400 000 абонентів.
![Втрачена Луганщина та Херсонщина, 1,5 млрд збитків та мінус 400 000 абонентів. Як працює Vodafone Україна на четвертий місяць війни. Інтерв’ю із CEO Ольгою Устиновою /Фото з особистого архіву](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/e2/d88bf418-0272734b5659d594a1aa9a0d03836e2e.jpg?v=5009_2)
![Битва за голос. Як «Київстар», Vodafone і Lifecell ведуть бій за інтернет, поки навколо них розриваються російські бомби](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/d1/3d79def3-39aaf4e77d8b681fdddb94d7eed97d15.jpg?v=3072_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.