Категорія
Новини
Дата

Воррен Баффет збільшив частку в пʼяти великих японських компаніях

Холдинг Berkshire Hathaway мільярдера Воррена Баффета збільшив частку в пʼяти великих японських торгових компаніях Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui & Co та Sumitomo, пише Reuters із посиланням на документи, подані до міністерства фінансів Японії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Холдинг Баффета збільшив частки щонайменше на 1% – до понад 6% у кожній компанії. Такі дії відповідають заяві Berkshire Hathaway в 2020 році про те, що інвестиції в японські торгові доми розраховані на довгострокову перспективу, і частки можуть зрости до 9,9%.
  • Частки конгломерату Berkshire Hathaway збільшилися у Mitsubishi з 5,04% до 6,59%, у Mitsui & Co – з 5,03% до 6,62%, у Itochu – з 5,02% до 6,21%, у Marubeni – з 5,06% до 6,75%, у Sumitomo – з 5,04% до 6,57%, зазначило агентство.
  • Такаші Хірокі, головний стратег Monex, сказав, що він не здивований тим, що Berkshire купила більше акцій. «Зростання цін на акції торгових компаній пов’язане з високими цінами на сировинні товари, але в їх бізнесі є набагато більше, ніж це», – сказав він. «Їхні прибутки хороші, а прибутки акціонерів високі».
  • Новина про збільшення інвестицій Баффета призвела до зростання акцій усіх пʼяти торгових домів, які подорожчали приблизно на 2-3,5% порівняно з майже нейтральною динамікою японського індексу Nikkei 21 листопада.

Контекст

Минулого тижня повідомлялося, що Berkshire Hathaway за три місяці інвестував у тайванську напівпровідникову компанію TSMС понад $4 млрд.

За даними порталу GuruFocus, найбільшу частку в портфелі Berkshire Hathaway займав IT-сектор (45,16%), далі йдуть фінанси (24,01%), енергетика (12,05%), споживчі товари (12%), комунікаційні. послуги (3,7%) та охорона здоровʼя (1,4%). У другому кварталі енергетичний сектор займав четверте місце у портфелі.

Загалом у портфелі фінансового конгломерата на кінець третього кварталу було 49 компаній. Apple зберегла лідерство за часткою в портфелі (41,76%), друге та третє місця посіли Bank of America (10,33%) та Chevron (8,05%).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні