Уряд Японії виділить 1,99 трлн єн ($13 млрд) на стимулювання виробництва мікросхем у додатковому бюджеті на поточний фінансовий рік, пише Reuters.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Японія є провідним постачальником інструментів та матеріалів для виробництва мікросхем, країна в останні десятиліття втратила перевагу у виробництві й надає субсидії виробникам мікросхем для нарощування потужностей.
- Очікується, що частину коштів буде використано для підтримки тайванського виробника мікросхем TSMC та підприємства з виробництва мікросхем Rapidus, повідомляють місцеві ЗМІ.
- Країни всього світу прагнуть посилити контроль за ланцюжком постачання чипів, необхідних для електронної, автомобільної та оборонної промисловості.
Контекст
Торік Китай працював над пакетом підтримки своєї напівпровідникової промисловості на суму понад 1 трлн юанів ($143 млрд). Це мало стати кроком до самозабезпеченості Китаю чипами та протидії крокам США, спрямованим на уповільнення технічного прогресу країни.
Цьогоріч Японія приєдналася до США і вирішила обмежити експорт 23 видів обладнання для виробництва напівпровідників.
Китай вкладає безпрецедентні кошти у вітчизняну напівпровідникову промисловість. За оцінками SIA, у країні будується щонайменше 23 виробничі обʼєкти із запланованими інвестиціями більш як у $100 млрд до 2030 року, згідно з презентацією. За даними групи, до 2029-го чи 2030 року Китай матиме більше половини світових потужностей галузі з виробництва напівпровідників старого покоління.
США прагнуть зупинити зростання потенціалу штучного інтелекту Китаю, що, відповідно до звіту журналу The International Relations Review, допомагає його збройним силам розробляти безпілотні бойові системи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.