Категорія
Новини
Дата

Залучення коштів венчурними фірмами впало до девʼятирічного мінімуму у $20,6 млрд – WSJ

Венчурні фірми залучили $20,6 млрд нових фондів у четвертому кварталі, що на 65% менше, ніж у попередньому кварталі, і є найнижчою сумою у четвертому кварталі з 2013 року, згідно з даними компанії Preqin Ltd., яка відстежує дані венчурних фондів, пише The Wall Street Journal.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Сума також була удвічі меншою, ніж за попередні три місяці. Вперше з третього по четвертий квартал з 2009 року обсяги збору коштів знизилися, як показують дані. Партнери інвестували у 226 венчурних фондів у четвертому кварталі, що є найменшим показником за цей період із 2012 року, показують дані Preqin. 
  • Для порівняння, вони підтримали 620 фондів за останні три місяці 2021 року, коли акції технологічних компаній досягли свого піку.
  • Протягом більшої частини останнього десятиліття інвестори прагнули вкладати гроші у венчурні фонди, керуючись вірою в те, що згодом галузь може перевершити прибутковість інших класів активів. Попит зберігся навіть після торішнього розпродажу акцій технологічних компаній завдяки оптимізму щодо довгострокового потенціалу.
  • Уповільнення, яке вдарило по стартапах минулого року, тепер спіткало інвесторів, які підживлюють венчурний капітал.
  • Венчурні фірми, які робили ставку на технологічні стартапи, уповільнили темпи інвестування через брак падіння акцій та оцінок, а також зростання відсоткових ставок та інфляцію. 
  • За даними WSJ, Tiger Global Management, найактивніший інвестор стартапів у США в 2021 році, нещодавно знизив мету для свого нового венчурного фонду з $6 до $5 млрд. Фонд, у разі успішного залучення, складе менше половини останнього фонду Tiger у розмірі $12,7 млрд, який фірма залучила у 2021 та на початку 2022 року.

Контекст

Венчурні інвестиції в агротех та харчові стартапи різко впали в 2022 році на тлі зростання відсоткових ставок та питань щодо бізнес-моделей стартапів, пише Financial Times. Це підвищило ймовірність консолідації галузі та збільшення кількості злиттів і поглинань у 2023 році.

Вартість європейської технологічної галузі 2022 року впала на $400 млрд, а венчурне фінансування скоротилося на 18%, свідчив звіт венчурної компанії Atomico. Сукупна вартість державних і приватних технологічних компаній у Європі впала до $2,7 трлн порівняно з $3,1 трлн наприкінці 2021 року. Серед причин падіння було названо високі відсоткові ставки, війну в Україні та скорочення кадрового резерву.

Венчурне фінансування в Європі скоротилося до $85 млрд за рік, згідно з даними, зібраними в 41 країні, що на 18% менше, ніж $100 млрд, залучених у 2021 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні