Валерій Залужний /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Залужний: Придатність до військової служби має визначати ВЛК, а не група інвалідності

1 хв читання

Валерій Залужний Фото Getty Images

У законодавстві має залишитися поняття придатності і непридатності до військової служби, а від поділу на ступені інвалідності потрібно відмовитися. Про це сказав на брифінгу головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Оперування ступенем інвалідності II групи та III групи зараз неактуальне, вважає Залужний. За його словами, вирішує придатність до військової служби не інвалідність, яку має людина, а військово-лікарська комісія (ВЛК).
  • Командування ЗСУ погодилось з пропозицією залишити у відповідному законопроєкті два поняття: людина, яка придатна до військової служби і людина, яка непридатна до військової служби, наголосив головнокомандувач.
  • Також він пропонує позбутися поняття, як «обмежено придатний». «Коли ми дамо собі відповідь на ці питання, придатний або непридатний, відповідно, ми зрозуміємо, чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями, як інвалід II групи, або інвалід III групи», – пояснив Залужний.

Контекст

25 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради два законопроєкти: про удосконалення мобілізації і військового обліку №10378 та про посилення відповідальності за військові порушення №10379.

Проєкт передбачає, що право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають особи з інвалідністю І чи II групи або ж тимчасово непридатні за станом здоров’я на термін до шести місяців; особи, дружина (чоловік) яких з числа осіб з інвалідністю I або II групи та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I або II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобовʼязаного для здійснення за ними догляду.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні