Категорія
Новини
Дата

Збитки виробника «Моршинської» досягли 147 млн грн, EBITDA обвалився втричі. Але компанія продовжує працювати

Підприємства найбільшого виробника бутильованої води в Україні – групи IDS Ukraine – за девʼять місяців цього року мали консолідований чистий збиток у 146,7 млн грн проти чистого прибутку у 523,1 млн грн у 2021 році. Показник EBITDA за цей самий період впав утричі. Про це сказав в інтервʼю Forbes один із акціонерів виробника «Моршинської» Всеволод Білас.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За його словами, війна суттєво впливає на фінансові показники українських компаній, проте бізнес IDS Ukraine «є стійким і має резерви для продовження діяльності».
  • За дев’ять місяців цього року обсяги реалізації продукції підприємств IDS Ukraine впали на 28% проти аналогічного періоду торік. При цьому в березні падіння зазнало пікового рівня – 46%, якщо порівняти з обсягами минулого року, зазначив Білас.
  • Через паливну кризу та тимчасові збої в ланцюгах постачання сировини й матеріалів була значна інфляція логістичних витрат і собівартості виробництва, каже акціонер IDS Ukraine. Це призвело до того, що за девʼять місяців підприємства мали консолідований чистий збиток у 146,7 млн грн проти чистого прибутку у 523,1 млн грн, який отримали у 2021 році. За словами Біласа, скоригований показник EBITDA склав 226,8 млн грн, що утричі менше, ніж у 2021 році.
  • Компанія була змушена підвищити ціни, переглянути й зменшити витрати до можливого мінімального рівня, зупинити нові інвестиційні проєкти, реструктуризувати борги з частиною кредиторів та вдатися до вимушеної оптимізації організаційної структури, заявив Білас.
  • Водночас, за його словами, компанія не зупинила проєкт запуску нової виробничої лінії в Моршині для розливу нових продуктів.
  • «Хочу зазначити, що IDS Ukraine і надалі вчасно сплачує усі належні податки та збори до бюджету України. Від початку 2022 року до державного та місцевих бюджетів надійшло 504,7 млн грн (включно із ЄСВ – єдиним соціальним внеском – у 108,6 млн грн). А на 30 вересня група компаній має позитивний власний капітал та позитивний робочий капітал», – додав акціонер IDS Ukraine.

Контекст

23 листопада стало відомо, що до АРМА передали корпоративні права семи підприємств з виробництва та продажу питної води. Йдеться про найбільшого виробника бутильованої води в Україні – IDS Ukraine, яка випускає відомі марки «Моршинська» та «Миргородська». Одні з акціонерів компанії – Михайло Фрідман з партнерами, які є також співвласниками «Альфа-груп».

Корпоративні права суд заарештував ще на початку червня. Загальна сума арештованих цінних паперів та грошових коштів становить 53,4 млн грн, повідомили в БЕБ й Офісі генпрокурора. Слідство тоді звинуватило російських акціонерів у намаганнях вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України. Це два заводи – в Моршині Львівської області та Миргороді Полтавської, дистрибуційна компанія IDS та оператор доставки води IDS Aqua Service.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні