Категорія
Новини
Дата

Світ входить в епоху чистої енергії. Частка зеленої енергетики досягла рекордних 12%

У 2022 році вітрова та сонячна енергетика згенерували рекордну кількість енергії в світі, пише CNBC з посиланням на звіт незалежної кліматичної аналітичної агенції Ember. Світ входить в епоху чистої енергії, стверджують аналітики.

Ключові факти

  • У 2022 році 12% світової енергії було згенеровано за допомоги сонця та вітру, йдеться у звіті. Роком раніше зелена енергетика забезпечила 10% глобального обсягу.
  • Все готово для блискавичного зростання вітрової та сонячної енергетики, вважає Малгожата Вʼятрос-Мотика, провідна енергетична аналітикиня та авторка звіту. «Чиста електроенергія змінить світову економіку,, від транспорту до виробництва і далі», — сказала вона.
  • На думку авторів звіту, зростання обсягів відновлюваної енергетики свідчить про «початок кінця віку викопного палива». Частка сонячної енергетики зростає 18 років поспіль, збільшуючи частку на 24% рік до року. Наразі світовий обсяг генерації сонячної енергетики може цілком задовольнити потреби Південної Африки.
  • Обсяги генерації вітрової енергетики, які зросли на 17% за 2022 рік, можуть задовольнити попит усієї Великої Британії.
  • Звіт базується на даних за 2022 рік із 78 країн та свідчить, що відновлювальна та атомна енергетика генерує 39% усієї необхідної електроенергії світу. Натомість вугілля, найбрудніше викопне паливо, забезпечує 36% світових потреб.

Контекст

В Україні розвиток відновлюваної енергетики є одним із пʼяти пріоритетів відновлення країни. За час повномасштабної війни росіяни знищили до 90% потужностей вітрової та 30% сонячної енергетики України, вважають експерти ООН.

У тимчасовій окупації з 24 лютого опинилась третина українських електростанцій. Їхніх працівників залякують, катують та «кидають» на гроші.

На тимчасово окупованих територіях, крім ЗАЕС, до З0% українських сонячних електростанцій та близько 80% вітрової генерації. На кінець 2021 року потужність вітрових електростанцій в Україні становила 1670 МВт, сонячних – 6230 МВт.

Левова частка зелених електростанцій зосереджена в Херсонській та Запорізькій областях. Найбільший гравець – ДТЕК Ріната Ахметова, який збудував майже 1 ГВт зелених потужностей в Україні, серед яких – три вітропарки потужністю 500 МВт у Приморському районі Запорізької області. На окупованих територіях компанія втратила 70% зеленої генерації та 30% – теплової, розповідав в інтервʼю Forbes гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні