Категорія
Новини
Дата

Зеленський підтвердив ідею про створення єдиного органу, який перевірятиме бізнес

Президент Володимир Зеленський пропонує створити єдиний орган для перевірок бізнесу. Держава і бізнес мають знайти спільне вирішення цієї проблеми, сказав президент в інтервʼю телеведучій Наталії Мосейчук. Раніше цю ідею Зеленський озвучив на зустрічі з бізнесменами.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Вони [бізнес] не повинні давати хабарі. Це факт. Бізнес ніхто не знищить, ми точно захистимо бізнес», – наголосив президент.
  • За його словами, побудовано платформу, і раз на тиждень, раз на два тижні економічні радники з зустрічаються з представниками бізнесу й знімають питання, які їх турбують. Однак це несистемне рішення, додав Зеленський. 
  • Президент сказав, що бізнес «не бажає жодних перевірок». «Вони сказали, що стали приходити до них, тому що держава повернулася до перевірок. Але це баланс […] Міжнародний валютний фонд, Європейська комісія… Якщо ми не повертаємо податкову систему, яка в нас існувала до початку війни, якщо ми не повертаємо перевірок, у нас будуть питання під час перемовин про майбутнє членство в ЄС. Питання будуть восени, в жовтні», – зазначив він.
  • Зеленський каже, що запропонував бізнесу провести зміни в законодавстві: що лише один орган має право перевіряти.
  • «Давайте ми повернемо мінімум і зробимо один орган, який має право перевіряти. Я знайду такий баланс між європейським законодавством і їхнім запитом – перевіряти, і вами, щоб до вас усі не ходили», – сказав президент.
  • Він додав, що «бізнес має запропонувати, що буде за орган, яка ця людина й таке інше».

Контекст

Дослідження за участі Офісу з розвитку підприємництва, «Дія.Бізнес», Мінекономіки та низки інших установ також свідчить про занепокоєність бізнесу через можливий негативний вплив держави.

Опитування підприємців проводили у квітні та червні цього року, і в розділі «Проблеми бізнесу» найбільше зростання серед відповідей «Непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу» та «Перешкоди з боку регуляторних та/чи фіскальних органів».

Скарг до бізнесомбудсмена у першому кварталі цього року теж стало удвічі більше, ніж було у четвертому кварталі 2022-го. Левова частка стосується дій податкової. У другому кварталі 2023 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 361 скаргу компаній щодо зловживань державних органів. У першому кварталі було 328 звернень, а у четвертому кварталі 2022-го – 305 скарг. Традиційно бізнес найбільше скаржиться на податківців.

Наприкінці червня Зеленський поспілкувався з кількома десятками підприємців: обговорювали тиск на бізнес, складнощі у роботі з державою, повернення перевірок та можливу податкову реформу після війни.

Підприємці з-поміж учасників зустрічі, з якими поспілкувався Forbes, позитивно оцінюють бажання президента налагодити звʼязок. Команда Зеленського та бізнес навіть домовилися створити щось на кшталт платформи, через яку підприємці зможуть на регулярній основі розповідати ОП про свої проблеми.

«Мені сподобалося, що президент сам ініціював цю зустріч, – каже співзасновник monobank Олег Гороховський. – Ми думали, що нам «продаватимуть» певний меседж, але цього не було: підприємцям давали слово, він справді бажав нас вислухати».

Що саме бізнес розповідав президенту, який знайшов час на зустріч із ним уперше за час повномасштабної війни, читайте у редакційному матеріалі Forbes.

Податкова служба запланувала перевірити 1019 компаній та 256 фізичних осіб до кінця року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні